Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaza van? Nem férne meg...

Igaza van? Nem férne meg egymás mellett a két kutya?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta vágyom egy saját kutyára. Már van rá pénzem és rendesen utána is néztem, milyen kutya is lenne nekem való, melyiknek lenne ideális az én életvitelem...Csakhogy...Van otthon egy bichon bolognesenk(nem tudom jól írom e a nevét) ő 7 éves, miatta a nővérem fel van háborodva, hogy nem hozhatok a házba másik kutyát, mert megölnék egymást. Egy felnőtt kutyát valóban nem lehet már megtanítani, hogy jóba legyen az új jövevénnyel?
2011. márc. 27. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés kérdése, bár van egy olyan sejtésem, hogy nővéred nem nevelte a bichonját, különben nem így állna a dologhoz. Te hogyan látod? Bántaná a Te kutyádat? Mennyire szociális? Milyen gyakran jár kutyák közé? Domináns? Te milyen fajtát szeretnél? Azonos vagy ellentétes neműt?
2011. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem igaz, hogy bántanák egymást. A pici, kölyökkutyát, egy felnőtt kutya sem bántja. Én a kaukázusim mellé hoztam egy palotapincsit, és kezdettől imádták egymást.
2011. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán össze lehet őket szoktatni, de ha a nővéred ennyire "ért" a kutyákhoz, és ilyen vérprofin tudja irányítani, hogy ilyeneket feltételez, akkor valóban elég nehéz dolgod lesz.
2011. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az övé lány, mindenkinek és mindennek neki támad, tehát abszolút nem szocializálódott a kutya. Én egy ellenkező nemű(hím) francia bulldogot szeretnék.
2011. márc. 27. 09:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom eldönteni, mert utcán szinten minden kutyának neki támad, de pl a kozmetikusnál, ahová vinni szokták állítólag van egy yorki akivel meg egészen jóban vannak.. Ezért nem tudom, hogy a yorki valyon valamivel kiérdemelte a barátságát vagy tényleg meg tud szokni más kutyákat..
2011. márc. 27. 09:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég nagy probléma. Antiszociális kutya mellé semmiképp se vegyél kiskutyát. Neveljétek meg, segíts be a nővérednek. Kényszerítsd rá, hogy kezdjen valamit a kutyájával. A kutyának sem jó, hogy ő képzeli magát falkavezérnek. Te mennyire vagy tájékozott a nevelésben?
2011. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát olvastam róla egy könyvet, de saját tapasztalatom nem sok van.. Félek ez is olyan, mint az agysebészet, hogy attól, hogy olvastam róla még nem tudnék műteni. Meg attól is tartok, hogy ez a kutyus már a veszett fejsze nyele, így 7 évesen 0 neveléssel. Még csak rá sem szóltak soha semmiért..
2011. márc. 27. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolgod lesz a nővéreddel és a kutyával is. Egyébként ne hidd, hogy nem fog menni. Bízz magadban. Először is nővéredet vedd rá és a család többi tagját a változásra. Utána jöhet a kutya. Ajánlom neked ezt a linket: [link] olvasd el. Mutasd meg nővérednek is. És eszerint járjatok el a kutyával kapcsolatban. Illetve fokozatosan szoktassátok hozzá különböző ingerekhez. Victoria Stillvelt ismered? Volt egy műsora A póráz két végén. Nagyon jó dolgok vannak benne, hogyan járul hozzá az antiszociális kutyák szocializálásához. Ha hazaértem megkeresem neked hol lehet letölteni.
2011. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem ismerem sajnos. Köszönöm szépen a sgeítséget.
2011. márc. 27. 10:02
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!Én nézem a póráz két végén-t és nagyon jó!Helyahonnan letöltheted)nem biztos hogy sikerül mert kell hozzá valmi de nekem lejátsza)

[link]

2011. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!