Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy feljebb álló kutya,...

Egy feljebb álló kutya, dönthet a falkavezér "mellett? "

Figyelt kérdés

Van, hogy valami rosszat csinál a kutyám, kimegy engedély nélkül bezavarom a helyére, és a másik kutyám, aki felette van a rangsorban figyeli, hogy mit csinálok, és Ő is elkezd ugatni neki, hogy mit tett, szinte "leszidja" úgy ugat rá.

Szóval, ha valami olyat tesz a kutyám, amit nem kellene, és rászólok, akkor a másik figyeli, hogy most akkor szidás van, és utána ugat rá Ő is.

Van ilyen? Egy feljebb álló kioktat egy alatta lévőt a vezérrel együtt?

Vagy, nem én lennék a vezér?


2011. febr. 25. 16:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Igen, ő is felszólítja a helyes magatartásra, és, ha netán te elmulasztod, és neki kell helyretennie a renitens "személyt", akkor azzal ő már a fejében át is vette tőled az első helyet.
2011. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
11%
Attól függ, hogy melyik milyen fajta. Ha egy nagyobb termetű ugat a kisebbre, akkor oké. És melletted áll, azért ugat. De ha egy kisebb termetű áll a nagyobb felett, az már gáz.
2011. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Neked ez a fóbiád? H a kicsi az szarabb? Több helyen olvastam a válaszaidat, szitem neked vmi önértékelési problémád van!
2011. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

Előzőnek:

Előbb írtam egy kérdést kb. fél órája. ott leírtam, hogy mi a bajom a kisebb fajta kutyákkal. Csak sajna letörölték a szerkesztők. Na de leírom mégegyszer. Nem ér semmi, nem őrzi a házat, nem védi meg az embert. Ezzel szemben nagy a pofája. Ha elviszem egy olyan ház előtt a kutyámat (ázsia), akkor mondjuk egy tacskó, csivava, yorki, vagy akármilyen kistermetű fajta kutya elkezd ugatni, mint az állat, holott egy nagytestű egy harapással kinyírná. Egyrészt ezért nem jönnek be a kistestű kutyák. meg még tudnék sorolni rengeteg rossz tulajdonságot, ami rájuk vonatkozik, de nem teszem, mert kb 10 oldal lenne. Remélem érthetően leírtam mindent! :)

2011. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus primitív vagy! Azért ugatnak, hogy jelezzék az ő területükön felhívás, kommunikálnak, nem feltétlen fenyegetés! Kiváló jelző kutyák vannak közöttük, lehet nem kap el neked mondjuk egy betörőt de jelez, és az Ázsiaid sem feltétlenül fogja elkapni, ha nincs ez megtanítva neki!

Írd le a rossz tulajdonságait de csak akkor ha neveltél vagy éltél már egy ilyennel, mert szintem egy kis termetű fajtát sem ismersz közelebbről, én viszont ismerek nagyobb fajtákat, középméretet is neveltem is fel nem egyet!

Teljesen másra tenyésztették ki őket, össze se lehet hasonlítani, mint már írtam! (én vagyok a Yorkis)

Viszont meg kell jegyeznem van kis/ közép termetű kutya aki mondjuk jobb vadászathoz, mint nagyobb fajtársai!

De biztos van még ezer meg egy dolog amivel lehetne ellen pedálozni neked, de Te akkor sem fognád fel, mert nem a kutyával van bajod, hanem saját magaddal!

2011. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
és elnézést a kérdezőtől!!!
2011. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Ninna ♥ ***** válasza:
69%
A vezér dönt mindenről. Neki nem szabad felülbírálnia a döntésedet, de olykor-olykor rászólhat a nála lejjebb lévő falkatagra a helytelen viselkedése mellett, de ha ezt a te jelenlétedben teszi, akkor tiltsd le róla. Ha nem vagy ott, oké, mert felszólítja a helyes viselkedésre, de a jelenlétedben tilos ilyet csinálnia, hiszen te döntesz mindenről. Egyébként szerintem elég labilis a vezérséged a falkában, ha ilyenek előfordulnak. A tanácsom az lenne, hogy a szabályokat nagyon jól vegyétek át, legyen több kiprovokált szabályszegés, pl. az etetésnél, ameddig te nem ettél, addig ők nem ehetnek ; akkor a kapun csak utánad, a vezényszavadra léphetnek ki ; öt perces szabály, ilyenek. Ezek nagyon fontosak. Próbáld meg mindkét kutyát több kiprovokált szabálysértésért megbüntetni, erősítsd meg a helyed a falkában, és ilyenekkel nem lesz többé gond. Nem elég biztos a helyzeted, és ezért nagyon könnyen átveheti tőled akármelyik kutyus az irányítást. Itt vannak a szabályok, komolyan tartsd be őket: [link]
2011. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Felülbírálom az előbbi válaszom, az előttem szólónak igaza van!

Az a kistestű kutyagyűlölő pedig valami nagyon ostoba, arrogáns, mentális problémákkal küszködő valaki lehet, ne bántsátok szegényt, elég baj az neki, hogy ennyire nincs semmi intelligenciája szegénynek!

Nem is értem, miért tart kutyát az, akinek fingja sincs róluk!

Szegény kutyája!

2011. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
6%
Ember hagyjatok már azzal, hogy nem vagyok normális. De azt mondhatom hogy azért valamennyire értek a kutyákhoz, csak nem jönnek be a kicsik, mert nem csinálnak semmit! Nincs semmi fontos szerepük. Na. Pontozzatok le. nem érdekel, de nekem ez a véleményem.
2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha melletted van, úgy ugat, azt tényleg ne hagyd, mert nem sok kell, hogy magát érezze vezérnek. Lehet már meg is történt, a másik kutyának "hallgatnia" kell minden felette lévőre, ezért nem tudhatod, lehet ezért ment a helyére, s mer onnan eljönni is az engedélyed nélkül.

A kistestű kutyákról nyilatkozó emberkének pedig: azt,hogy nem tetszenek a kistestű kutyák neked, megérthető dolog, de az, ahogy leírod a véleményedet róluk, szidod őket, becsméreled, ez nem. Lehet normálisan is véleményt alkotni. Szerintem.

2011. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!