Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? ( kÉRDÉSEM TÚL...

Mit tegyek? ( kÉRDÉSEM TÚL RÖVID )

Figyelt kérdés
A párom unokatestvérének 2 kutyája van. Ma közölte,hogy meg akar szabadulni tőle, úgyhogy felakasztja,vagy agyonüti ( sajna ez vidéken a hozzáállás ). Erről nagynehezen lebeszéltem,de most azt mondta a páromnak,hogy akkor elengedi a határban. Mit tehetnék? A családban csak én vagyok "normális" felfogású. Mind vidékiek,én városi vagyok. A párom a mi kutyáinkat elfogadja,de inkább úgy van vele,hogy ha boldoggá tesz a kutyázás,hát kutyázz. De az unokatesójával soha,semmiért nem kerülne konfliktusba,nemhogy egy kutya miatt. Családi botrányt,meg "kiutálást" nem szeretnék. Ötletek?
2011. márc. 28. 19:40
1 2
 1/16 xnorkax ***** válasza:
100%

Öhm, megakadt a szemem a vidék szó sokszoros használatán. Bocs, de megjegyzem, utálom az általánosítást, vidéki lévén...

Nos, több dolgot tehetsz.

Az első: vidd el a kutyákat! Rengeteg helyen biztonságban lehetnek. Nem tudom, milyen fajtájúak, de számos fajtamentő egyesület és menhely működik az országban mindenhol. Szóval nálatok is biztosan. Lehetőleg olyan helyre vidd el, ahol nem altatnak.

De ott nem maradhatnak. Érdeklődj sok helyen, valahol biztosan vállalják őket.

2011. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
tudod miért túl rövid a kérdésed? Mert annyiból áll, hogy "Mit tegyek?" akinek hasonló gondja lesz a jövőben mire fog rákeresni? naná, hogy arra, hogy mi tegyek... am... csak baxogatni akartalak sziaaa
2011. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Nem adja oda. Azt mondja nevelhetetlen-és mivel tudja,hogy értek a kutyákhoz ( nem nagyképűség ) nem adja,mert ha nekem sikerülne megnevelni,csorba esne a férfiasságán,hiszen én csak egy nő vagyok,nehogymár menjen nekem ami neki nem :(
2011. márc. 28. 19:46
 4/16 xnorkax ***** válasza:
Esetleg fizess értük valamit... Talán az meggyőzné.
2011. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igazad van,kírhattam volna úgyis,hogy:

Mit tegyek ha A párom unokatestvérének 2 kutyája van. Ma közölte,hogy meg akar szabadulni tőle, úgyhogy felakasztja,vagy agyonüti ( sajna ez vidéken a hozzáállás ). Erről nagynehezen lebeszéltem,de most azt mondta a páromnak,hogy akkor elengedi a határban. Mit tehetnék? A családban csak én vagyok "normális" felfogású. Mind vidékiek,én városi vagyok. A párom a mi kutyáinkat elfogadja,de inkább úgy van vele,hogy ha boldoggá tesz a kutyázás,hát kutyázz. De az unokatesójával soha,semmiért nem kerülne konfliktusba,nemhogy egy kutya miatt. Családi botrányt,meg "kiutálást" nem szeretnék. Ötletek?

:S:S

Mi jó ebben...

2011. márc. 28. 19:48
 6/16 A kérdező kommentje:
AZ jelenleg nem megoldható. A Gyes csak jövőhéten jön, és ha most akarnék fizetni,akkor a páromtól kéne kérni,az meg ugye a fentiek miatt nem igazán megoldható.
2011. márc. 28. 19:49
 7/16 anonim válasza:
17%
Én is szeretem az állatokat. De hogy lehet egy ilyen dologból ekkora palávert kiverni? Hihetetlen, hogy egyes embereknek ilyen dolgok a legnagyobb gondjai már bocsi...
2011. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha szólnál az állatvédőknek? Én most keresetem a szomszédom kuvaszának új gazdát, úgy néz ki sikerrel, de az első, aki segítséggel fordult hozzám, az a helyi állatvédők voltak!!!Menhelyi elhelyezési lehetőséget kerestek, sikerrel!!!!Csak szólj nekik, segítenek!!!!!!!!!Én bevállaltam a rossz szomszédi viszonyt is a kutyi érdekében!

Egy állat van, aki az életét is feláldozza a gazdáért, bármilyen is, az a kutya!!!!

2011. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk kérdező összefoglalhatnád, példa azt, hogy a párom nagybátyának egyetemi szobatársának a hörcsögének a régi gazdájának mostohahúgának most márciusban született lányuknak másod unokatestvérének kutyájának törzskönyv szerinti anyjának kiskorában elhunyt testvérének gazdájának van két kutyája és kinyírja őket de én nagy és igazságos vagyok úgyhogy tenni akarok valamit de sürgősen a korinthoszi mélyharangok nevében de azért vannak elvárásaim is. : ezt bekonvertálod = Egy ismerősöm meg akar szabadulni a kutyáitól, hogy menthetném meg őket?
2011. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A felsorolt módok,amivel megszabadulna a kutyáktól,BŰNCSELEKMÉNYEK,és mint ilyen,büntetőjogi következménnyel járnak,ezt el lehet mesélni a primitív parasztnak.

Meg kell nézni,hol van legközelebb gyepi,és a gyepmesterrel elvitetni őket.

Jó eséllyel ott is pusztulás a sorsuk,de legalább humánusan.

Merre laktok egyébként?

2011. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!