Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem eszik?...

Mit csináljak ha nem eszik? Részletek lent

Figyelt kérdés
MOst került hozzám egy Máltai selyemszőrű 5 éves szuka kuytus nagyon rosz helyról került hozzám nagyon sovány de viszon nem eszik hanem csak iszik látszik rajta hogy fél egy kicsit meg lehet tanitani még szoba tisztaságra??? Szerintetek mit tegyek??
2011. márc. 29. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem először próbálkozz olyannal, amit szívesen megeszik egy kutya. Pl. fincsi tonhalkonzervet egy kis főtt rizzsel (az enyém ezt imádja), vagy valamilyen főtt húst.

Ja igen, és ha ilyet tudsz venni, és adni neki, az sokat javíthatna a helyzeten:

[link]


Aztán később, ha már megerősödött, akkor hozzá lehet szoktatni a száraztáphoz is. Először csak pár szemet a kajájába keverve, aztán lehet, hogy később szívesen megeszi magában is.


Szobatisztaság...sok-sok türelemmel, és sok-sok sétáltatással meg tudja tanulni. Ha lent pisil, kakil, akkor dícsérd és jutalmazd meg:)


Sok sikert a kutyushoz!

2011. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz hogy nincs e valami betegsége,ha van akkor kezeltesd ki és ha kell akkor oltasd be.Ha nem eszik akkor lehet hogy csak fél de ha már hosszú ideje nem eszik akkor az állatorvos biztos tud adni neki infúziós táplálást vagy ilyesmi nem tudom hogy nevezik.Aztán lassan megszokja a környezetet és magától is fog enni.Arra még megszoktathatod hogy kint végezze a dolgát.Remélem segitettem.:)
2011. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!! am volt már állatorvosnál beteb kap antibiotikumot meg kapott egy pár inyekciót! az orvos is azt mondta h nehezen fog enni de akkor előte az ilyen konzerves kutya kajával próbálom akkor mert az ivvásal nincs is baj... mert nagyon sokat iszik.
2011. márc. 29. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg beteg, ne is várd, hogy jól fog enni. Beteg kutya általában szinte nem is eszik. Ahogy javul, megjön az étvágya is. Ha sovány, sokszor, keveset adj neki.
2011. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikum mellett nálunk is voltak gondok az evéssel. Plusz új hely, idegen környezet. Lehet, hogy nem is mer előtted enni. Próbáld úgy, hogy naponta sokszor kínálod meg, de kevés élelemmel, az is legyen valami nedvesebb, finom kaja (akár húslevesbe áztatott száraztáp).


Tedd elé egy olyan helyiségben, ahol már biztonságban érzi magát, és hagyd magára 10 percre. Ha 10 perc alatt semmi, akkor vedd el, és add oda következőre mondjuk 3 óra múlva, megint hagyd vele kettesben. Hátha így idővel megindul az étvágya.


Illetve nálunk az is segített, hogy mivel nem evett, kapott infúziót, amibe ment egy kis B-vitamin is, az rögtön meg is hozta az étvágyát. Tehát ha valahogy tudsz beleimádkozni B vitamint, akár szalonnába, vagy valami nagyon finomba rejtve, akkor talán neki is megjön az étvágya.


De antibiotikum szedés közben én is csak azért eszem, mert az eszemmel tudom, hogy kell, de nem kívánom kicsit sem.


Ilyenkor amúgy jók lehetnek a probiotikumonk, mint pl. a kefír, vagy a joghurt, mindegy csak élőflórás legyen.

2011. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféleképpen vidd el állatorvoshoz!!!!!
2011. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

először is had oldódjon egy kicsit ez a szerencsétlen eb, legfőképpen a nyugodt, magabiztos jelenlétedre és türelmedre van szüksége és nem pátyolgatásra, ne erőszakold rá se a szereteted se az ételt

...sok-sok kiadós séta a megbízható embertárs vezetésével(etetéssel ezután próbálkozz csak!), fennell-féle 5 perces szabály következetes betartása minden találkozáskor garantálja az oldottabb tudatállapotot és a jó étvágyat

a következő oldal pedig segít megismerni a kutya gondolkodását:

[link]

a szobatisztaság meg nem probléma egy felnőtt egyednek...a lényeg ha besikerül ne foglalkozzatok vele csak takarítsatok és semlegesítsétek a szagot-ha lent "dolgozik" akkor pedig dicséret!

egyébként miért kapott antibiotikumot a kutyus?(ennek káros hatásait enyhítheti valójában egy-egy kanál natur joghurt)

2011. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!