Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védhetném meg a kutyáma...

Hogyan védhetném meg a kutyámat a kullancsoktól?

Figyelt kérdés
Frontline Spray vagy csepp mennyire hatásos? Van valakinek tapasztalata?
2011. márc. 29. 11:30
 1/9 anonim válasza:
Először védő oltást kell neki adni.. utána már elvileg elegendő spray-vel vagy cseppel befújni'.
2011. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp cseppek. A Frontline annyira nem hatásos. Inkább Advantix, vagy én most Duowin-t vettem, állatorvos ajánlotta. Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor még Kiltix nyakörv mellé, én így használom.

Az ősszel csak Kiltix nyakörve volt, de nem volt benne úgy sem kullancs soha.

2011. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ma ezerféle szer van forgalomban. Szinte mindenkinek más jön be.

Számít, hol laksz, a kutyád maga, jártok-e túrázni? Kezdj el egy félét használni. Persze, a kutyát is ellenőrizni kell mindig, hogy van-e benne? Ha úgy érzed, az a szer nem véd, próbálkozz mással. Sajnos, magadnak kell megtalálni a kutyádra működő védelmet.

2011. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, kísérletezni kell!
2011. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Ezek a készítmények akkor nem csak bolhák ellen hatnak? Egyébként kertes házban, udvaron van a kutyus, de sokat jár vadászatokra a határba.
2011. márc. 29. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fertőzött területen laksz, bizony, lehet, kétféle kell rá.Lyme ellen oltasd be.
2011. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első, kullancs ellen nincs oltás. Az oltás a kullancs által terjesztett fertőzések ellen ad -elvileg- védelmet, de én nem egy olyannal találkoztam, hogy Lyme-kór elleni oltás mellett is megfertőzte a kullancs. Ugyanez vonatkozik a babéziára.

Sajnos évről évre mutálódnak a fertőzések, és az oltás nem védi ki mindet, viszont a májat eléggé károsítja:(


Szóval elővigyázatosság...spot-on, nyakörv, esetleg ultrahangos riasztó, bár én abban nem bízok. Á

ltalában spot-on és nyakörv kombót használunk, mert a kutyámat imádják a kullancsok:(

2011. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az enyémet is. :( Legutoljára a szügyén találtam egyet... :(
2011. márc. 29. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Több kutyás ismerősnek (ráadásul olyannak aki Zalában lakik ahol a legtöbb és a legfertőzöttebb területek vannak kullancsügyileg) bejött a B-vitamin komplex adása a kutyának. Napi 1 kapszula. Most mi is elkezdtük. + én Scalibort vagy Biospotix-et teszek rájuk.

Illetve nagyobb túrák előtt befújom őket ilyennel:

Insecticide 2000-rel.

Eddig bevált. Lekopogom. Tavaly 3 kullancs volt a két kutyában összesen.

2011. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!