Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hideg időben is tartani...

Ilyen hideg időben is tartani kell a bolháktól, ill. a kullancsoktól?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy a kutyára rátelepedhetnek, élősködhetnek rajt.

Ha igen, akkor megelőzésképpen megint kéne neki adnom Advantix cseppeket.


2010. okt. 14. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kullancsok most élnek igazán. Majd mínuszoknál csökken az aktivitásuk, de az elmúlt évek tapasztalata alapján már télen is aktívak, ha nem is olyan mértékben, mint az őszi hónapokban.
2010. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp!

Ahogy az első válaszoló írta -és igaza is van- ezek a paraziták nagy melegben, és a hidegben is elő-elő fordulnak, de ilyenkor, az átmeneti időben jelennek meg leginkább!

Én pont hétfőn szedtem ki egy kullancsot a kutyámból, de a előző kutyámban akkor is találtam egyszer, amikor egyébként 30 centis hó volt.

Sajnos egész évben tenni kell rájuk a riasztó cseppeket, nyakörveket.

2010. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámban december elején volt egy kullancs ami fertőzött volt.. karácsonykor leteperte a vírus a kutyát! sajnos figyelni kell őket és folyamatosan cseppenten, bár ahogyan én is írtam ezek a dolgok sem nyúlytanak 100%os védelmet!
2010. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!