Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan is származik a Komondor...

Honnan is származik a Komondor, a Puli meg a Kuvasz? Komolyan a sumérokig lehet visszavezetni?

Figyelt kérdés

Erről talán 1,5-2 ével ezelött olvashattam,de nem magyar oldalon hanem egy német ismertetőben.

Aztán magyarul is találtam kevest talán egy tenyésztő honlapján.

Most meg megint egy német oldalon olvasom.

Hamurappi törvény tábláin is olvasható? A törvények között?

www.hirtenhundewelt.de -akit érdekel.

Kár,hogy nincs ilyen oldal magyarul

Említenek egy dr Erna Mohr nevű szerzőt aki a magyar kutyákról írt. A könyvét lehet kapni nálunk?


2009. febr. 25. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A puli az magyar kutya, nem?
2009. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze,hogy magyar.

Én az eredetére gondolok.

Származhatnak onnan. Esetleg csaka nevük azonos?

Vagy félrefordították?

2009. febr. 25. 21:45
 3/14 A kérdező kommentje:

Magyar nyelven hol olvashatokolyan részletes leírást,mint az említett oldalon?

Igazából nem olyan információk érdekelntek amit nem Raitsits-éktól származik.Frisseb kutatásra gondolok.

Jól írtam a nevét?

2009. febr. 25. 21:54
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

[link]

úgy tűnik lehet kapni.

Ezek a fajták eredete annyira vissza nyúlik a múlt ködébe,hogy pontosan nem lehet tudni hogy hol és hogyan alakultak ki ezek a fajták.Mindig is a magyaroké voltak ezek a fajták,velük jöttek a sztyeppékről, a népvándorlás idején.

Még a felépitésük se lett volna alkalmas arra hogy Mezopotámiában éljenek,nem beszélve arról ,hogy a sumérok letelepültek,templomgazdaságban éltek,ott semmi helye nem volt pásztor és terelő kutyának.

Egy biztos,hogy a suméroknak semmi közük nem volt ezeknek a fajtáknak a létrejöttében.

Én is olvastam valahol azt hogy Hammurappi törvényei között kiolvasható a kuvasz.De ezt csak bizonyos nyelvészek bogarászták ki hogy a nem létező sumér magyar rokonságot bizonyitsák.

2009. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

elöző vok

Raisits :)

2009. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

még mindig én vok :)

hát milyen friss kutatásra gondolsz?

A származás tekintetében van-e új elmélet?

2009. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mi van ha mégi rokonok vagyunk.

Nem kell elzárkózni semi leől.


Én láttam már Raisits és Raitsits-ként is leírva.

Akármilyen kutatásra.

Egy biztos forrás érdekelne. Az ember vagy ugyanazt olvassa szóról-szóra vagy eltérnek a származásnál.


olyan magyar oldalt tudsz mit a német amire utalok?

2009. febr. 25. 22:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt találtam:


" A puli kifejezést a kutatók kétféle eredetre vezetik vissza. Az Amerikai Egyesült Államokban DR. PÁLFALVY SÁNDOR és DR. THARDY FRIGYES elemzései szerint a puli szó a fajta terelésmódjából adódhat, amely a sumer nyelvben "támadva terelőt" jelent. Megítélésük szerint a puli több ezer éves múltra vezethető vissza, amelyet a Hammurabbi Kódex adataival, a bagdadi múzeumban őrzött hatezer éves fehér alabástrom szobrocskával és égetett agyagtáblákon talált feljegyzésekkel próbáltak alátámasztani. "


forrás: [link]

2009. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én egy pulis könyvben olvastam, h nem igaz, csak belemagyarázás.
2009. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

22:54


ezt én is olvastam, a szobrot,a terelésmódot.Midhárom magyar fajta másként terel,mint a nyugat kutyák vagy amik tőük zármaznak. Mi a másik eredet????


Egyes történészek szeint tényleg van közünk a sumerekhez.

Én nem vetek el semmilyen ötletet. Csak mit keresnek a törvények között a mi kutyaneveink?

2009. febr. 26. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!