Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colliet szeretnék...

Border colliet szeretnék venni, hogy aztán terápiás kutya lehessen belőle. Melyik kennelt ajánlanád?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A Poseidon kennelből jött 3 terápiás border, ők úgy tudom még a Volhard tesztet is megcsinálják a kicsikkel, hogy kiszűrjék melyikből válik jó terápiás kutya. Sokan dolgoznak ma Magyarországon borderekkel, pár embert ismerek is, volt aki rendesen megkínlódott az első körös temperamentum vizsgán, mert terelt, kicsípett a kutya. Volt olyan páros, akinek csak a 4. próbálkozásra sikerült a vizsga. Ezzel persze nem lebeszélni akarlak, kérlek ne érts félre! Csak fel kell készülni, hogy lesz vele munka bőven. Nekem is terápiás kutyám van, olyan kennelből, ahonnan jött több más terápiás és mozgássérült-segítő kutya is. Szerintem nem kifejezetten a kennel számít - persze fontos, hogy a tenyésztő hogy bánik a kicsikkel amíg nála vannak- hanem az, hogy te hogyan bánsz a kiskutyával miután hozzád kerül. A helyedben én biztosan felvenném a kapcsolatot elismert magyarországi tenyésztőkkel, elmondanám nekik, hogy milyen munkára szeretnék kiskutyát, biztosan segítőkészek lesznek. Sok sikert!
2011. márc. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

nem, kutya, hanem gazda függő a kérdés !!

képes vagy erre ??

ha igen ,tök mindegy a kennel , ha meg nem ,akkor a legjobb sem lesz jó !

mert csak szeretnéd, de a kutya ezt tudja ??????

lesz a fülén egy biléta ??

a kutya tartalmazza :szelíd, nyugodt,megadó, követő,aranyos,szőrős, stb ??

ezek nagy része a nevelésétől ,és nem a születésétől, a genetikályától függ .

( border collie-ből kevés a terápiás kutya ,mert túl aktív !!!!! )

amiből az lesz , az a gazdi átlagon felüli tudása teszi azzá !!!!

nem a kutya születési helye !!

2011. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! A terápiás kutyák fülén nincsen biléta, nem is volt soha. Az pedig, hogy honnan jött egy kutya igenis nagyon fontos, hisz gyenge idegrendszerű, félős kutyából nehezen, vagy egyáltalán nem lehet terápiás kutya. Egy ilyen kutya kiképzése százezres összegekbe kerül,éppen ezért nem mindegy, hogy milyen kutyával dolgozik az ember. Az én kutyám 2 éves, 8 hetes kora tanulja, hogy milyen egy jó terápiás kutya. 4 hónapos kora óta kutyasuliba járunk, minden szombat-vasárnap foglalt és az éves szabadságom nagy része az önkéntes munka miatt megy el. De szeretem csinálni, ez az életem. A kutyám pedig imádja, mindig örömmel megy be a csoportokba. Ha nem így lenne, egyértelmű, hogy nem vinném.
2011. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!