Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nyakában volt egy...

A kutyám nyakában volt egy kullancs, és csipesszel kiszedtem neki. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Helyesen jártam el? Nem szeretnék valami betegséget összeszedni vele, egyébként csütörtökön megyünk orvoshoz.
2011. márc. 30. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem is gondolnád hány kullancsot kiszedtem a kutyából élete során,soha nem vittem állatorvoshoz,és semmi baja nem volt.

De ha téged ez megnyugtat akkor vidd el.

2011. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a kullancs miatt megyünk orvoshoz, hanem oltásra. Csak gondoltam ha megyünk, akkor ezt is megkérdezem. Még nincs meg minden oltása, ezért kérdezem hogy mennyi esély van hogy babéziás lesz? Nagyon aggódom miatta :S
2011. márc. 30. 07:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A babézia ellen nincs oltás. Illetve állítólag már van, de ha az annyira hatásos, mint a Lyme kór elleni, akkor semmit nem ér... Figyeld őt 2-3 hétig, látni fogod rajta, ha a kullancs fertőzött volt. Kedvetlenné válik, nem lesz étvágya, illetve barnás, véres lesz a vizelete.


Egyébként én a kutyámból 4 év alatt legalább 40-50 kullancsot kiszedtem (pedig mindig van rajta spot-on, de sajnos imádják a vérét) és még nem volt babéziás.

A Lyme kór az más, az sajnos több évvel később is előjöhet.


A doki sem fog tudni semmit mondani, csak ugyanezt.

Ha a kullancsot szeded ki, arra figyelj, hogy ne nyomd meg a testét (vagy potrohát, vagy milye van...) minél közelebb a kutya bőréhez fogd meg. Én nem szoktam tekerni, egyszerűen kihúzom. 2-3 alkalommal volt olyan, hogy a feje benne maradt, de az nem számít, 1-2 nap alatt kilökődik.

2011. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fertőzött kullancs,nincs semmi gond.én is szoktam a kutyáimból kiszedni,aztán lefertőtlenítem Betadinnal.Figyelgesd a helyét,hogy nem-e pirosodik,vagy nem-e gyullad be!!
2011. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg figyeld a kutyát, nem levert-e, eszik-iszik rendesen. Nem pisil sötétet.

A babéziát csak akkor veszed észre, ha folyamatosan szemmel tartod 1-2 hétig a kutyust.

A lyme kórt sajnos még nehezebb ...

2011. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!