Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ugat a kutyám?

Miért nem ugat a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos lány bichon havanese-m, nagyon okos kutya, jólnevelt, minden oké, csak egyszerűen nem ugat. :D

Egészen kiskora óta nem hallatja a hangját,csak nagyon ritkán ha játszik, és meg van őrülve, akkor viszont nagyon.

Amúgy nem zavar,mert szerencsére nem őríti meg a szomszédokat stb, de olyan kis aranyos hangja van, és nem értem miért nem használja néha. :D

Ez baj vajon?


2011. márc. 30. 15:52
 1/7 A kérdező kommentje:
de én nagyon imádom őt, el sem hinnéd mennyire okos, de amúgysem az a szerepe ,hogy megvédje a házat, nem arra való, de akkor is néha jó lenne ha ugatna :D
2011. márc. 30. 16:00
 2/7 anonim ***** válasza:

szia a kutyád nem egy ugatós fajta (ennek örülj) :D

semmi gond nincs csak egyszerűen nem ugat még feleslegesen sem. Sok ember szeretne ilyen kutyát, bár én úgy gondolom, hogy azért ugat a kutya, hogy ne a szomszédnak kelljen :D

2011. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Valószínűleg túl nyugodt környezetben nevelkedett,ami egyáltalán nem gond,mert ezekszerint jó gazdája van :)

Jó környéken laktok gondolom,semmi olyan zavaró audiális hatás nem hatott/hat rá,ami őt zavarná.

Mindazonáltal nyugodtan vehetsz mellé egy másik háziállatot is,mert több mint valószínű,hogy befogadja,és nem lesz vele ellenséges.

2011. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ennek örülök, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. márc. 30. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Hmmm furi mert azokkal a havanesekkel akikkel én találkoztam mindegyik ugatós volt. Az enyém is havanese ő is eléggé ugatós. :) De én így szeretem. Valószínűleg a tied kivétel. :) Lehet majd később "megjön" a hangja.
2011. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk volt havanese-ünk és nagyon sokat ugatott , ha kopogtak,csöngettek,ha az utcán más kutya ugatott vagy a lépcsőházba ment vki ..a szomszédok állandóan szóltak..(agyunkra ment már a sok ugatásával de amióta elpusztul olyan csöndes ház komoly néha még hiányzik is az ugatás jajj nagyon szerettük , másik kutyusunk nem ugatós) ...szerintem fog ő ugatni csak még várni kell...vagy pedig keltsd fel az érdeklődését csöngess vagy kopogj..más ötletem nincs ..
2011. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen kutyákat, de ők parancsszóra tudnak ugatni. Az enyém sajnos anélkül is szokott sokat... :)
2011. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!