Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki már fogadott örökbe...

Aki már fogadott örökbe kutyát mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Elsősorban felnőtt érdekelne, hogy milyen volt a természete, mennyi nevelési gond volt vele. Mert azt mondják, hogy örökbefogadott kutyus nagyon hálás tud lenni. És én most örökbefogadáson gondolkozom. Kölyköt nem nagyon szeretnék, mert azt ugyis hamarabb elviszik, mint egy idősebbet.
2011. márc. 30. 18:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Most hoztunk ki először menhelyről kutyát, direkt azért hogy legalább egynek segítsünk. Nem bántam meg bár még csak egy hete van itt. Felajánlották ugyan a menhelyen, hogy ha nagyon nem jön be akkor vigyük vissza vihetünk másikat, de ezt nem tudnám megtenni szegénnyel.

Ami probléma, hogy nehezen szokják egymást a macskával, ezen próbálunk segíteni. Elég félénk is, remélem ez fog változni.Szegény kutyával nem tudom mit csináltak a menhely előtt, de mikor megfogtam a gereblyét messzire menekült pedig nem volt szándékomban bántani csak veteményezni indultam.

Viszont nagyon ragaszkodó és lassan a hangja is kezd megjönni. Okosnak is látom, az ülj parancsot már ismeri, most tanítom a fekszikre, gyorsan tanul pedig olyan 2-3 évesnek mondták.

Fontos szempont volt még, hogy a gyereket ne bántsa -jól eljátszanak.

Már most hiányol minket a szomszéd mesélte, hogy mikor elmentünk fél óráig keresett meg vonyított utánunk szóval igazi jó kapcsolatnak indul.

2011. márc. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyszüleim iszonyat "háklisok" voltak és mindig az mondták, hogy nem jöhet kutya a házba, mert tönkreteszi a füvet és csak akkor hozhatok haza, ha légtalpa van.

Amikor öcsém beteg lett, mamám elment a közeli menhelyre és hazahozott egy tacsikeverék kislányt. Ott valami megváltozott, mert napokon belül a tacsi lány nagyszüleim között feküdt a franciágyban és kétoldalról masszírozták...

Aztán hogy öcsémnek is legyen kutyája, megint elmentek a menhelyre:)

Aztán mert három a magyar igazság, megint...

Öcsémnek nagyon jót tett, a kutyusoknak is, és nagyszüleim is mintha magukhoz tértek volna a nyugdíjas korból:)

2011. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!