Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet az ellen tenni, ha...

Mit lehet az ellen tenni, ha az egy éves német juhászom beenged mindenkit az udvarra, ha nem vagyunk otthon, de ki senki nem mehet tőle?

Figyelt kérdés

Ma arra mentem haza, hogy a postás a falnál áll, a kutyám meg vele szemben és morog. Ha a postás megmozdult ő a kutya is. Rászóltam a kutyára és rögtön félreállt.

Egy másik alkalommal a szomszéd jött át, mert a gyerekek átrúgták a labdát és vissza akarta vinni. Elmondása szerint simán bejöhetett, de amikor menni akart a kutyám elkezdett morogni és őt is odaállította a falhoz. Amikor hazaértem és szóltam a kutyának itt is félreállt.

A postással és a szomszéddal is jóban van, ha otthon van vki.


2011. márc. 30. 19:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

ma 20:01

Persze, nem zárunk, inkább legyen majd harapás, vagy valaki úgy dönt mégis ki akar menni és nem ijed meg egy kis morgástól, aztán jól felrúgja.

Nem az életét kell ott tölteni, és nem is kell kennel, ha meg lehet oldani, hogy amikor mászkálás lehetséges, a kutya el legyen attól a helytől kerítve.

De az is megoldás, ha elviszi a gazdája iskolába és megtanítja a kutyának, minden ember barát.

2011. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutya csak a dolgát végzi, azt nem kell bántani érte, főleg nem bezárni. Az embereknek legyen annyi esze, hogy nem mennek be elvégre ők az okosabbak (jó esetben). Írd ki nekik, hogy A kutya harap, ne gyere be/kérlek csengess stb... mert tapasztalatom szerint a harapós kutya táblát szeretik figyelmen kívül hagyni. Ha valaki ezek után is bemegy vessen magára.
2011. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem adod kölcsön a kutyust pár napra?Egy hónap alatt 3 bicajt loptak ki az udvarról.Megnézném ki volt az.
2011. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
21:07-nek.Az ilyen felfogású emberek miatt van az,hogy maholnap nincs különbség roti és labrador között.Nagyon helyesen cselekszik az a kutya,a gazdi ha nincs otthon,nincs mit más mászkáljon az udvaron.Azt a csepp védőösztönt ne öljük már ki a kutyákból.A tábla ott van,figyelmeztet,ha nem tartod tiszteletben a figyelmeztetést,magadra vess.KÉRDEZŐ,gratulálok az állathoz,sajnos elég ritka már az ilyen karakterű kutya manapság manapság,mert a divat az,hogy mindenki kutyája minden emberrel legyen barátságos és fogadja el parancsait,mindenki legyen a gazdija...Fajtától függetlenül..
2011. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az jó ötletnek tűnik, hogy kiírom, hogy kérem vigyázzanak, mert a kutya harap(vagy vmi hasonlót)


A válasz megírásának időpontja: ma 0:30

Kölcsön nem adom a kutyámat, de remélem elkapjátok a biciklitolvajt.

2011. márc. 31. 19:32
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem volna egyszerűbb a másik kaput is bezárni?
2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

:))) Nekem is csinálták ezt a kutyáim..minek megy be csak ugy valaki,ha nem vagy otthon?

Magyarázd el a postásnak,meg a többi embernek,hogy ne járkáljanak csak ugy be.

Én örülök,ha mostani kamasz kutyáim is,alkalmazzák majd ezt a verziót..bár nálam zárva a kapu!

2012. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Mi is úgy oldjuk meg, hogy mikor a postás vagy a tejet házhoz hozó gyerekek jönnek akkor elzárjuk a kutyát arra a 2-3 órára, addig hűsöljön csak. Neki sem árt, és nem lesz belőle semmi probléma. Mást nem tudsz csinálni, hacsak nem taníttatod. Mert a német juhász okos kutya, szerintem meg lehetne tanítani neki egy két dolgot.
2012. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!