Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne szaladjon ki az utcára, mikor kimegyünk a kapunk?

Figyelt kérdés

Van egy kan 4 hónapos keverék kis kutyám. Mindig mikor kiállunk a kocsival a kapun akkor kiszalad és alig lehet visszahozni! Már majdnem a busz is elütötte miatta!

Van garázs és oda be lehetne zárni, de szerintem ez nem megoldás mert ebből nem tanulja meg, hogy nem szabad csinálnia! Kérlek Titeket segítsetek nekem!


2009. febr. 26. 14:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdésbe "kapunk" helyett kapun.
2009. febr. 26. 15:17
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a legjobb lenne, ha elvinnétek kutyaiskolába. Ott megtanítják neki ezt és még sok más nagyon jó dolgot :)
2009. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak pórázon hagyja el a portát, erre szoktasd, és a kaput , ha kinyitod, mindig helyedre parancs! Ha végrehajtja dicséret, néha jutalom falat, ha kimegy dorgálás, vagy és újságpapírral a farára ütés!
2009. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
a mi kutyánkkal úgy csináljuk, hogy ha kiállunk ezt mondjuk: MARAD *kutya neve*!!!!!!!!!!! és akkor lelapul és amíg be nem csukjuk a kaput, úgy marad. Már 4 éve ezt csináljuk. Próbáljátok megtanítani.
2009. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sexylady ***** válasza:
47%
Hallottam valami olyanról, hogy egy vezetéket a kapu közelébe levezettek, és ha azt megközelíti, egy hozzá tartozó nyakörvtől egy icipici csípést kap, egy sípszó után. Így megtanulja hogy amikor megszólal az adott hang, nem mehet tovább. Lehet hogy állatkínzásnak hiszitek, de a kutyának csak egy kis kellemetlenség.
2009. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, szegény gazdinak nehogy tanítania kelljen már a kutyát, inkább rakjunk rá ilyen elektromos szutykot. Ennek kb annyi értelme van, mint, hogy "rakjuk rá kutyapelust, akkor nem kell levinni annyit sétálni".

Simán egy-két hét alatt a legbutább kutyának is meg lehet tanítani, hogy mi a területének a határa. Korábban leírták miként.

2009. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
ne kinozd a kutyat semmifele elektromos kutyuvel. egyszeruen labhoz kell szoktatni. jol ravagsz a seggere ha lelep a jardarol az uttestre. megtanulja. intelligens allat
2009. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

A legegyszerűbb megoldás szerintem ha nem tud kimenni a kapun! Bezárod valahova, kiállsz a kocsival, bezárod a kaput, kiengeded a kutyát...ennyi!


lehet hogy macerás de talán ennyit megér hogy ne vasalja ki a busz. Lehet persze hetekig hónapokig tanítgatni, de mégis az a legbiztonságosabb mindenki számára ha esélye sincs annak hogy kiszaladjon!


Szerintem ez nem nagy áldozat. A kutyát annyi mindenben alkalmazkodnak hozzánk....egyszer mi is megtehetjük, nem?!

2009. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is. Nem muszáj elvinned kutyaiskolába, de azért jó, ha az alapokat tudja.

Vidd el sétálni (nem tudom, mennyire van pórázhoz szoktatva, ha nincs és nagy az udvar, akkor megteszi az is!), menjetek el egy nagy, füves területre. Fontos, hogy pórázon legyen, és ne csatold le róla!

Első nap kezdjétek a legegyszerűbbel: ül! A parancs szónak határozottnak kell lennie és fontos, hogy ne könyörögj. Amint kimondtad a szót, nyomd le a fenekét és adj neki valami finom falatot. Ezt sokszor kell gyakorolni vele, addig, ameddig meg nem jegyzi: ha leül, jutalmat kap. Később magától is megcsinálja, ameddig nem mindenképp nyomd le a fenekét.

Majd (persze nem azonnal) áttérhettek arra, hogy "marad!" vagy "ott ül!". Persze bármilyen szót betaníthattok neki, az legyen a lényeg, hogy tudja mit jelent. Ezzel azután próbálkozzatok, miután már tudja az ül vezényszót. Ültesd le és tégy egy lépést a kutya orrától hátra. Mond közben erőteljesen, hogy "marad!", majd gyorsan állj vissza a kutyához és adj neki jutalomfalatot. Később növelheted a lépések számát.

Ami nagyon fontos: a kutyát MINDIG jutalmazni kell, különben értelmét veszti a tanítás (a kutya szemében). A jutalom lehet egy labda eldobás is a lényeg, hogy a kutyára hasson.


Miután már ez megy szabad terepen, próbáljátok a lakásajtóban. A kutya legyen az udvaron, te pedig az ajtón belül. Ültesd le és add ki a parancsot (marad) majd hívd be, vagy te menj hozzá és természetesen jutalmazd meg.

Ezt betanítani a kutyának sokáig tart, napok, hetek. De sok türelemmel és odafigyeléssel a leglustább kutyust is rá lehet venni bármire.

Ameddig nem tudja ezt a vezényszót zárjátok be, míg kiálltok a kocsival. Nem fog neki tetszeni, de muszáj! Ez nagyrészt az ő érdeke, de annyit ki fog bírni.


Ajánlom Horst Hegewald-Kawich - Keverék kutyák könyvét. Nagyon hasznos!

2009. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!:))

Az ülést meg tudtam tanítani vele már egy hónapja 10 perc alatt, azóta mindig megcsinálja!

A kert nagy, egész nap járkál(csak éjszakára van a garázsban amíg még kicsi, vagy mikor nagyon hideg van).

A tanítgatós módszer lehet beválna, majd megpróbálom!

És a kutyaiskolákról mit tudtok? Kb mennyibe kerülhet egy ilyen "alap képzés"???

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2009. febr. 26. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!