Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomat, hogy ne szaladjon az utcára? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándákba egy goldit,16 hós,mindég kiakar szaladni az utcára ahogyan kinyílik a kapu.....

Hogyan szoktassam le róla?Hogy csináljam,hogy megszokja hogy mi vagyunk az új családja?


2011. okt. 1. 01:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
kutyaiskola sürgősen mert már nem fiatal kutya,hamar ki kell nevelni belőle a beidegződéseket,és lehet h oda akar visszaszökni ahonnan hoztátok
2011. okt. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerbiából írok,itt azthiszem,hogy nem nagyon van kutyasuli...
2011. okt. 1. 01:36
 3/18 anonim válasza:
100%
szia, regen olvastam egy kutyas konyvet, ott azt tanacsoltak,hogy kerj meg valakit, aki egy puha ujsaggal meglegyinti a kutyat, amikor az kiszalad :) nem kell raverni, csak ralegyinteni, abbol erteni fogja az uzenetet :)
2011. okt. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiában is van kutyaiskola
2011. okt. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

szia!


Kinyitod a kaput, beállsz a közepébe egy vesszővel. Ha a kutya ki akar menni, akkor odasuhintasz. Nem kell a kutyára ütni! Max a fenekére.

emellett határozz meg egy helyet, ahova állnia kell, amikor a kapu nyílik. Ha oda áll, dicsérd meg!

Ezt nagyon sokszor kell gyakorolni, de beválik.


Az én kutyám is így tanulta meg, ma már nagyon ügyes, akár egy fél óráig is nyitva lehet a kapu!

2011. okt. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sumergo válasza:
42%

Foglald le a kutyát, közben valakit kérj meg, hogy nyissa ki a kaput. Ha közelít a kapuhoz, szólj neki, és legyen nálad valami, amivel megjutalmazhatod, mikor odamegy hozzád. Hidd el a finom falatért bármire képes lesz. Rengeteg idő lesz, mire megérti, hogy nem mehet a kapuhoz, de a goldi nagyon okos fajta, menni fog. Nálunk kerítés sincs, mégis tudja a kutyus, hogy hol van a határ, de az biztos, hogy rengeteg időbe telik.

Mikor már aránylag érti, hogy mi a feladat, akkor próbáld te kinyitni a kaput, de ha közelít, azonnal határozott nem felkiáltással kell távol tartanod. Ha visszafordul, akkor ez esetben is jutalmazd meg. Később, ha már nem is közelít a kapu felé, akkor megpróbálhatod, hogy nyitott kapunál nem foglalkozol a kutyával, legalábbis ő higgye azt, hogy nem rá figyelsz, közben pedig ha közelíti a kaput, azonnal meg kell állítanod. Ez után fog következni, hogy tényleg nem fog a kapu közelébe menni. A rossz hír az, hogy ez akár közel 1 évet is igénybe vehet, de ha más formában is tanítgatod, neveled őt, könnyebben rád hangolódik, és gyorsabb lehet az eredmény. A vesszős, fenyítős dologgal nem próbálkoznék. Legyél jó fej gazdi, hidd el meghálálja!

2011. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Gabica27, eszed semmi :S
2011. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy neki van esze! Én ugyan így neveltem a kutyámat...nem is könyörgök neki,meg egyből kutya suli... Ha kiszaladt, kapott egy fenyítést vesszővel a lábszárára, legközelebb már meg sem merte próbálni...azóta a kaput sem kell becsukni. Nem kell mindenért gyorsan kutya suli, régen hol volt ilyen?, mégis tudták a kutyák, hol a helyük a családban...
2011. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 77%-os!Merre van Szerbiában kutyasuli?
2011. okt. 1. 09:25
 10/18 A kérdező kommentje:

Verni nem igazán szeretném,hangosan már rászóltam,hogy nem szabad,akkor egy kicsit meghátráll,de mégis ha egy egy

alkalma adódik,azonnal veret kifelé!

Nagyon remélem,hogy nem fog egy napon elszökni,nagyon sajnálnám:(((

2011. okt. 1. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!