Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek ilyentől kutyát venni?

Merjek ilyentől kutyát venni?

Figyelt kérdés

Törzskönyvezett, Kutyachip, Oltva, Féregtelenítve, szülők is megtekinthetőek (expresszen van a hirdetés)

képről ítélve szép egészséges kutyulik


2011. márc. 31. 18:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 31. 18:42
 12/23 anonim ***** válasza:

(F.C.I. törzskönyv+15.000)


Hát izééé... Erre én eléggé haragszom.... Te döntesz, de én még azért nézelődnék...

2011. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 panettone ***** válasza:

Kérdés minidg az mire kell a kiskutya hobbira, kiállítani, tenyészteni esetleg sportolni...?

Nekem az ha a szülők a helyszínen megtekinthetők az mindig fura a szuka igen de ha a kan "otthon mindig rendelkezésre áll" akkor az nem tenyészt hanem csak gyártya a kiskutyákat. Azt nem mondom, hogy egyszer egyszer a jó tenyésztők nem fedeznek a saját kanjukkal, vagy épp nem olyan esetről van szó amikor egy külföldi kan itt tartózkodik egy rövid ideig, de ezt könnyen leellenőrizheted.

Én mindenképpen rákeresnék a telefonszámára, mail címére és ha többször (sokszor) volt alom vagy több fajta, főleg több divatos fajta szerepel a kínálatában akkor páááá! nem is nézném meg. Viszont ha ezek nem állnak fenn akkor adnék egy esély és figyelném miket kérdez, mennyire tukmálja rám a kölyköt. A jó tenyésztő nem csak árat mond konkrétan feltételek szab, mert nem az eladás a lényeg neki hanem hogy a a kiskutya a munkája gyümölcse ne kallódjon el, éljen jósorban, biztonságban a szeme előtt...ha figyelsz ellátogatsz pár helyre könnyű kiszűrni a kóklereket.

2011. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
a kutya csak arra lenne, hogy szeressük, nem lenne pároztatva, kiállításra sem hordanánk. Csak kutya suliba, hogy szokja a többi kutyát stb, persze csak attól a kortól amikortól lehet.
2011. márc. 31. 19:28
 15/23 anonim ***** válasza:

(F.C.I. törzskönyv+15.000)

Innentől nem tenyésztő az illető...

2011. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem is kaphatok egészséges francia bulldogot 80-100ezer alatt?
2011. márc. 31. 19:54
 17/23 anonim ***** válasza:

Eléggé lutri megmondani mennyire lesz egészséges a szaporítótól vásárolt kutya. Mind a két véglet elképzelhető!

Azért beszélünk le róla, mert van elég ilyen ember a világon (csak a pénz miatt csinálja).

Amúgy expressz= szaporító , rendes tenyésztő nem hirdet ott. Nincs rá szüksége!

Ha nem akarod kiállításra vinni, csak házi kedvenc lenne, akkor szerintem fogadj örökbe egy szerencsétlen sorsú kutyát. Őt akár ingyen is megkaphatod! Na jó, egy minimális összegért cserébe (ezt menhely válogatja).

A menhelyen segítenek neked a megfelelőt kiválasztani.

2011. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

már van 1 keverékem, szeretnék egy francia bulldogot is :)

kérek mindenkit, hogy ne jöjjön a nem kell neked fajtiszta komikkal, semmi bajom a keverékekkel, sőt.

De a kérdésre válaszoljunk ha már ide írunk :)

2011. márc. 31. 20:42
 19/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
Vedd meg "A Kutya" újságot és abból böngéssz jó tenyészetből való kiskutyát.
2011. ápr. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 panettone ***** válasza:

Ha már ennyire elkötelezett vagy vedd fel a kapcsolatot a fajta mentőkkel, egyrészt mert talán tudnak ajánlani neked való kutyát és ha már szánsz rá pénzt akkor inkább őket támogasd másrészt ha valakik ők figyelik a "piac szereplőit" és lehet tudnak ajánlani olyan tenyésztőt akinél hobi célra vehetsz mérsékelt áron olyan kutyát aki egészséges de esetleg egy foghiba vagy más miatt tenyésztésre nem javasolt.

Lehet amiatt hogy én más fajtából ugyan de ideiglenes befogadóként sok-sok kutyát megismertem és nagyon élvezem az ideiglenesezést könnyebben teszem le a voksom a mentett kutyák mellett de nekem például így lett egy csodálatos, egészsége végtelenül jó természetű kutyám. Szerettem a tbbieket is de akit végül megtartottam nem adnám semelyik kölyökért.

2011. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!