Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Collie (skót juhászkutya)...

Collie (skót juhászkutya) vagy Malinois vagy Sheltie?

Figyelt kérdés

Mi a különbség ?

Milyen a jelleme?

Egy 15 éves lánynak melyiket ajánlanátok a másik kutyája mellé?

Körülmények:

Lakásban lenne tartva van már két kutyánk.(nagy lakás) Napi 3 óra séta plusz tanítás, hétvégenként kirándulások nagyobb séták (kb 4-5 óra) A másik kutyám képzett jól szocilizált ...

Nem lenne baj ha kicsit pörgősebb lenne de lakásban nyugodt legyen, könnyen tanítható legyen, és nagyon-nagyon hűséges :D (nem baj ha egyemberes)

Bírja a hosszú sétákat plusz a reggeli biciklizéseket (ez nincs benne a 3 órában) És lehet hogy agilityznék vele vagy frisbeeznék vele :D A szőr ápolással nem lenne gond mert nagyon szeretem fésülni, fürdetni őket. A másik kutyám is hosszú szőrű :D

Jó kennelt ajánlotok?

Szerintetek melyik legyen?


***bocsi hogy kiírtam még egy kérdést ( Collie (skót juhászkutya) vagy sheltie? ezt én írtam ki)


2011. márc. 31. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a Sheltiet javasolnám neked...a Malinois inkább munkakutya, örző védő vagy rendőrkutyák, a Collie se annyira lakásba való szerintem..lakásba kisebb kutyák alkalmasabbak
2011. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xnorkax ***** válasza:
Lakásba én a sheltiet ajánlanám, a malinois nagyon munkamániás, a skót juhászt pedig lakásban nem tudnám elképzelni.
2011. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a helyedben elfelejteném a malit.

azon legfeljebb akkor gondolkozz, ha már célirányosan egy sportra/munkára keresel kutyát. a leírt célokra alkalmas egy jó shelti vagy collie is, tenyésztőkkel, tartókkal beszélgess, hogy jellemre milyen a két fajta, milyen velük együtt élni.

2011. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem Border Collie-m van. Nagyon okos és tanulékony. Persze sok a mozgásigánye, de mivel kissebb fajta, ezért szerintem a lakásba is mehet. Ha mindenképpen ragaszkodsz ahoz a két kutyafajtához, akkor inkább a skót juhász választanám.
2011. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!