Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltatlan kutya mellé kölyök?

Oltatlan kutya mellé kölyök?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek van egy 5 éves kutyusa, akit nem oltanak rendszeresen , "mert úgysem megy olyan helyre" - úgy emlékszem, kölyökként kapott oltásokat, de nem vagyok benne biztos, hogy minden meg volt a program szerint. Kinti-benti kutya. Mi velük együtt lakunk kertes házban, (kettéválasztott ház, külön bejárat) és mivel a kutya nem az enyém, nem igazán kritizálhatom , hogy ők viszik-e oltani.

Mi szeretnénk egy kölyköt, akinek ugye még nem lesz meg az összes oltása. Mit csináljak a másik kutyussal? Mert a család első reakciója az lesz, hogy ismertessük őket össze, ennek kb. 0 az esélye hogy erről 4 embert lebeszéljek.

Plusz az összeszoktatásnál jó lenne ha kint tudnának barátkozni a kertben is ( felügyelettel, vagyis nem hagynám kint a kutyust).

Esetleg vigyem el mégis valahogy oltani a felnőttet? Nem késő az még? Vagy csak túlságosan is aggódom?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. ápr. 1. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt tudod ugye, hogy a veszettség elleni oltás elmulasztása, igen komoly bírsággal jár, főleg ha megharap valakit és nem tudod felmutatni az oltás könyvét! Na meg a kombinált oltások betegségek ellen se ártana...Mi az hogy ugy sem megy olyan helyre? ez nem mentség, aki kutyát tart vállalja a vele járó dolgokat, ezalatt az oltásokat is!! Először is a te kutyádat mindenképpen oltasd és féregtelenítsd!!! Az sem ártana ha azt a másik szerencsétlent is elvinnéd, legalább te!! Minimum a veszettség elleni, ami amúgy is kötelező, nem csak a kutya de a ti érdeketekben is!!!
2011. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze, az enyémet elviszem mindenképp, így meg beszélni fogok a párom szüleivel is, de aki volt már ilyen családi kapcs. helyzetben, az tudja mennyire kényes ez, főleg olyanoknak mondani, akik úgy érzik jobban tudják. Elvisszük valahogy a felnőttet is akkor.

Bocs, még csak most kezdek utánanézni ezeknek a dolgoknak, nem akarunk felkészületlenek lenni.....

2011. ápr. 1. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el a nagyot is beoltatni...

egyébként igenis, szólj bele!


Engem is megutáltak anyósék, ugyanilyen helyzetben lakunk velük.

A kutyák - már amikor kaptak kaját - nyers, csontos csirkefarhátot kaptak, amitől rendszeresen fuldoklottak.

De tényleg, már ha kaptak... mert gyakran egyszerűen nem vesznek nekik kaját, merthogy nincs rá pénz... persze a nasi meg a sör ott van a kosárban.


Hát én megmondtam nekik, vagy etetik őket rendesen, vagy rájuk hívom a fajtamentőket (2 németjuhász kutyáról van szó).

Így is kiabálni fogok megint, a szuka tüzelt (évente szül 4-5 kölyköt, akik a gödörben végzik).

Megkértem őket szépen, kerítsék el. Hát olyan jól elkerítették, hogy nem elég hogy megint felcsinálta a kan aki simán bemászott hozzá, hanem elvágta a lábát, és nekem kellett lekezelni, hogy ne fertőződjön el.

Hát még ilyet -.-

2011. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, ezek a kutyák egyáltalán nincsenek beoltva
2011. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A veszettség elleni az ember miatt kötelező, a kombinált a kutya miatt.

Attól, hogy nincs oltva a kutya még nem beteg, ráadásul ha nincs oltva, és mégsem volt soha komolyabb kutyabaja, akkor a terület ahol lakik is fertőzésmentes, különben már elkapta volna.


Ettől függetlenül a legjobb amit tehetsz, hogy beoltatod, hogy később se kapjon el semmit, amivel megfertőzheti a kiskutyád.


Kérdezz rá ahonnan elhozod (ha tenyésztőtől hozod) hogy az anyakutya volt-e újraimmunizálva fedeztetés előtt, mert ha igen, akkor szinte biztosan kapott védettséget az anyatejtől, illetve mire elhozod elvileg már 2 oltás is meg van (ha 8 hetesen hozod el) csak az emlékeztetők vannak hátra, tehát kicsi az esélye, hogy megfertőződik.

2011. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nekik elmagyarázni, hogy a veszettség elleni az kötelező! Sosem tudhatod véletlenül kiszökik, megharap valakit már ott a baj! Inkább egy kis veszekedés, mint később nagyobb baj, esetleg bírság! Mindenképpen oltassák be, mond meg nekik!
2011. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Második:

Hát az nagyon durva helyzet :S Anyósomék szeretik a kutyájukat, foglalkoznak vele...ezért furcsa ez az oltás kérdés, mert szinte csak ez az ami elmarad.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Elvisszük a nagyot is, minél előbb.

Az oltás témával még csak most kezdtem foglalkozni, így még nem igazán tudok sokat erről, de olvasni fogok róla minél többet.

Még sok-sok idő, míg érkezik a kölyök ( tenyésztőtől hozzuk, így ahogy az egyik válaszoló is írt erről, nem fogok annyira aggódni míg az oltásokat kapja), van még időm mindent megtanulni, szeretném ha minden jól menne majd.

2011. ápr. 1. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan...
2011. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

veszettség ritka .

de a parvó ???

az egy gyakori és halálos betegség a kölyköknek , oltás nélkül !!!

gondolkodj.

2011. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha elhozzátok a kölyköt a harmadik oltás után lehet más kutyához kutyákhoz odaengedni. ( a már meglévőhöz is )

Jó lenne ha a családdal meg tudnád beszélni, hogy a betegségeket a cipő talpával is be tudják juttatni akaratlanul is, és ezzel le fogják betegíteni a meglévő kutyát, ill. ha tényleg megharap valakit, akkor nagyon randán fizetni fognak.

Ami még FONTOS:

Mindkét kutyát féregteleníteni kell, mert egymást fogják visszafertőzni. Három havonta nem árt, de félévente illő mindkét kutyát. Már csak azért is, mert a család összes tagja bármikor férges lehet a kutyától.

2011. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!