Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbírnék egy Boxer kutyussal?

Elbírnék egy Boxer kutyussal?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és nagyon vágyok egy német boxer kutyára. Meg is lenne oldható a tartása csak attól félek hogy nem lennék vele elég szigorú és úgymond bevadulna. A közelben van egy ilyen kutya de nagyon vad, igaz ketrecbe van zárva. Nekem esténként a kazánházban lenne napközben pedig kint és amennyit tudnék vele lennék. De a suli mellett félek hogy nem lenne ennyi elég:( Belevághatok egy Boxer tartásába, vagy esetleg válasszak egy kevésbé domináns kutyát?:S Köszi a válaszokat
2011. ápr. 1. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nézz utána a fajtának. Ha nincs bezárva, megkötve egyáltalán nem vadul el. Nekünk boxerünk van, pároméknak mindig is az volt. Játékos, csintalan. Egyedüli baj velük, hogy amint lehet meglógnak. Én csak ajánlani tudom. Édesek.

2011. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még anno 14 évesen vettem egy boxert, és egyáltalán nem bántam meg, simán elbírtam vele, tanítgattam folyamatosan és nem kellett hozzá túlságosan szigorúnak lennem, persze határozottság kell hozzá hiszen hamar észreveszi ha mindent megengedsz neki és képes a "fejedre nőni". Alapjába véve ezek a kutyák hihetetlenül embercentrikusak, nem agresszivak (megfelelő nevelés mellett). Igazi bohócok, akik mellett nem lehet unatkozni, én csak ajánlani tudom.
2011. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár nincs boxerom, de szoktam járni boxerkiállításra. Nem tűnik vérmesebbnek, mint más fajták, s minden korosztály szokott szerepelni a gazdik, felvezetők helyett.
2011. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a boxereket, kedves, jókedvű, barátságos és játékos kutyák, annyira jó természetük van,imádnivalóak! Márha jól neveled őket, de nem olyan nehéz eset, hidd el. Ha eljársz vele kutyaiskolába, akkor biztosan nem fog bevadulni és tudod majd kezelni, de amúgy sem 'vérengző vadállatok'. Ha határozott karakterű vagy és van kutyás tapasztalatod, szerintem vállald be nyugodtan :) csak jót tudok mondani arról a fajtáról!


[link] --> itt nézz körül, sokmindent találsz a fajtáról, gondozásáról, tartásáról.

Sok sikert!

2011. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A boxerek azért nem tartoznak a legnehezebben kezelhető kutyák közé... Egy vidám, mókás, aktív fajtáról van szó. Persze minden kutyánál tisztázni kell, hogy ki a főnök és nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön, de nem gondolom, hogy nehezebb dolgod lenne vele, mint pl. egy palota pincsivel.

Inkább azt gondold át, hogy mennyi időd lenne foglalkozni vele. Kivinnéd-e sétálni (lehetőleg naponta), ugyanis szüksége van külső ingerekre és szocializációra.

Később nem tervezel-e továbbtanulni és esetleg vidékre menni, ilyen esetben a szüleid vigyáznának-e rá?

Lenne-e pénz az állatorvosi kezelésekre. Hajlandó lennél-e lemondani egy-egy buliról a kutyád miatt. Stb, stb.

Tehát tényleg mindenre gondolj, nehogy később megbánd és emiatt a kutya szívja meg.

2011. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tervezem, nyáron lenne nyári munkám de az is csak 3 órás lenne maximum azaz kevesebb mint az iskola. Az a nagy bulizós tipus se vagyok elmegyek egyszer kétszer havonta de ennyi...

Köszi a válaszokat:)

2011. ápr. 1. 21:43
 7/13 xnorkax ***** válasza:
Nem lehet általánosítani, hogy egyes fajták bevadulnak. Lehet domináns a kutyád, de azt hozzáértéssel kezelheted. Ha tényleg tudsz vele eleget foglalkozni, akkor nyugodt szívvel vehetsz egyet. A boxerek nagyon kedves és vidám kutyák, jómagam is imádom őket. :-)
2011. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szija!

csak megerősíteni tudom:nyugodtan vágj bele ha tudsz vele eleget foglalkozni! majd küldessz róla képet ha meg van a kutyus? :)

2011. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze:) csak még most a pénzgyűjtögető fázisban vagyok:S::D
2011. ápr. 1. 22:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is egyik kedvenc fajtám, de én vártam vele. Ha te is érzed, hogy esetleg nem lennél vele eleget, akkor inkább várj még (gimi után ugye ott az egyetem/fősuli is), inkább legyen meg a megfelelő, alkalmas pillanat, amikor tudsz elég figyelmet forditani egy kölyökkutya nevelésére... vagy, ha úgy gondolod, vegyétek meg a kutyust most május vége felé, és az egész nyarat mellette töltheted a nevelgetésével, hisz júni közepétől elvileg nincs suli.
2011. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!