Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyors (km/H) futást...

Milyen gyors (km/H) futást érez a kutya rendes futásnak?

Figyelt kérdés
Már egy ideje futok vele de nem tudom, hogy az én gyorsaságom mennyire jó.
2011. ápr. 1. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha azt látod, hogy "üget", akkor az jó. Nyilván más az, ami egy vizslának, vagy agárnak fárasztó, más az, ami egy kistestűnek, vagy egy szánhúzónak, vagy egy németjuhásznak.


Milyen fajta, mennyi idős, és mennyit futsz vele? (mármint milyen távot)

2011. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

3km-et szoktmam vele futni

LABRADOR

1éves1 hónapos

2011. ápr. 1. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Na pont őket nem akartam példának írni, mert elég lomha fajta. Neki a kocogás bőven elég, nem kell, hogy rohanjon.

Mittomén, én görkorcsolyával átlag 12 km/h-t megyek, akkor nektek legyen 8:) De ezt így nem tudom megsaccolni.

Úgyis látod a kutyádon, hogy mennyit bír.

2011. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az én labim minden csak nem lomha mindig menne sétélni és mindig játszana és futna a labdáért.
2011. ápr. 1. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, és nem bántom a fajtát, mert imádom őket, de a Labrador tényleg lomha és hajlamos a hízásra. Persze, szeret játszani (felnőtt fejjel is) és szeret futkosni, de egy foxterrier simán kifárasztja játék közben, egy energikus bullterrier, vagy egy boxer szintén. Az a sebesség, ami egy labradornál már jónak számít, az egy vizslánál, vagy egy szánhúznál smafu.


Dobálj neki valamit, ezzel bemeleíted, és te pihensz közben, aztán laza pórázzal kocoghattok együtt. Ha elég jó futó vagy, akkor össze tudjátok hangolni a tempótokat.

2011. ápr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jól mondja az utolsó.

A kutya jobban bírja.

2011. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a labidnak jó a te kocogásod. Az én kutyámnál tekerhetek, mint az állat, de nem tudom utolérni, pedig van izmom rendesen. :D Ő simán lefut vágtában 10 km-t, és meg se kottyan neki. Ő egy 35 kg-os keverék.

Próbáld ki biciklivel, az megmutatja, hogy mennyi az ideális.

Egyébként a vágta jármódja sokkal egészségesebb, mint az ügetés az ízületek számára már egy tempósabb ügetés esetén is. Tehát akkor már inkább egy rendes futás/bicikli mellett futtatás, mint nyújtatni az ügetését a lassabb tempónkkal. Ezt csak rövidebb távon ajánlom.

2011. ápr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
letekertem vele 15 perc alatt 3km-et és még nem fáradt el
2011. ápr. 2. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:
én 30 km-t tekertem 2 óra alatt és a kutyám 5 perc pihenő után ment volna még egy kört
2011. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!