Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánkat biopszia miatt...

Kutyánkat biopszia miatt kábították (morfin-származékkal). Meddig tart a rosszullét utána? Mikor forduljak ügyelethez?

Figyelt kérdés
Eleinte szépen javult, majd 24 óra után nagyon rosszul lett, láza volt, eleinte csak járni nem tudott rendesen, mintha sántikált volna, de aztán annyit romlott az állapota, hogy gyakorlatilag fel sem bírt kelni, nem ivott, nem evett. Az állatorvos nem mondta, hogy ennyire rosszul is lehet majd. Most kezdett el jobban lenni, 48 óra után, most eszik, iszik, járkál, érzelmeket mutat (ugat, farkat csóvál). Normális ez, vagy vigyem ügyeletre (hétfőn tudom a saját orvosához visszavinni)? A sebe duzzadt, piros, bár ez nyilván ilyenkor normális.
2011. ápr. 2. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor rosszul volt, akkor kellett volna hívni az orvost. Most jobban van, azt írtad. Akkor lehet, túl van a nehezén.

Ha visszaesik, akkor természetesen orvos.

2011. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy telefont tuti megeresztenék az orvosnak, hogy mit gondol. Én mindig hivogatom ha aggódok, és általában mondja is a teendőket, nem szokott haragudni érte. Esetleg írj neki egy sms-t, hogy zavarhatod-e pár percre.
2011. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom az orvos mobilszámát, nem adta meg, nem is vagyunk vele közeli kapcsolatban. A rendelő meg hétfőig zárva. Egy másik állatorvossal beszéltem, de az látatlanban sokat nem tudott mondani, mivel a kutyát sosem látta. Ő mondta, ha enni-inni kezd, nem kell ügyeletre vinni. Zárójelentésünk nincs, azt csak hétfőn kapjuk majd meg, azt sem tudjuk, milyen gyógyszereket kapott. Arra voltam kíváncsi, hogy mennyire normális a rosszullét, kinek milyen tapasztalata, vagy ismerete van erről. Bocsánat, de ezeket magamtól is tudom.
2011. ápr. 2. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért írtam azt, amit írtam, mert szerintem nem normális, hogy ennyire durva tünetei vannak. Nem tudom, hogy egy biopsziának milyen hatása lehet, de hogy altatás és műtét után ez nem egészen normális, abban biztos vagyok.
2011. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!