Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek hosszúszőrű kölyök...

Vennétek hosszúszőrű kölyök bernáthegyit a 2,5 éves kislányotoknak? Nem tudom eldönteni, hogy nem túl kicsi-e még hozzá, vagy nem veszélyes még ilyen kicsi gyerekhez?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A bernáthegyi alapból egy nagyon szeretetreméltó kutya, és kedves a gyerekekkel, csakhogy a mérete miatt, és azért mert rengeteget vedlik én nem venném meg a kislányomnak. Inkább egy kisebb kutyát, rövidebb szőrrel.... :)
2011. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy kutya mindig jól jön a családhoz, ráadásul a bernáthegyi kintre való kutya, magyarán nem lesz minden percben a gyerekkel.

Nyugodtan.


Én pl. 2,5 éves koromban egy rottweilerrel éltem együtt, LAKÁSban, mégis itt vagyok és soha nem bántott az a kutya. Ha a roti nem bántott, a b.hegyi sem bántana, minden csak nevelés kérdése.

2011. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
2,5 éves kislánynak semmilyen kutyát nem vennék.........
2011. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

NEKI nem. Magamnak esetleg, és akkor együtt nőnek fel, de a kutyának felnőtt gazda kell (legalábbis cselekvőképes korú), és akkor már az a kutya nem az övé, hanem ígyis-úgyis családi kutya.


De ha az a kérdés, akkor igen, kisgyerek mellett vennék bernáthegyit, ha minden egyéb körülmény megfelelő a tartásához.

2011. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy kis szöveg a bernáthegyiről, ajánlom, gogy olvasd el! :D


"Intelligens, gyengéd és megbízható fajta. Szereti a gyerekeket. Hidegben érzi magát igazán jól. Nagy mérete miatt a tartása, étkeztetése biztos anyagi hátteret igényel. Ez az eb jó természetű, barátságos, kiegyensúlyozott. Kimondottan érzékeny a haragos szavakra és az otthonban uralkodó légkörre. A családjával szemben odaadó, gyakran kimutatja szeretetét, és nem kedveli, ha valamiből kihagyják. Nem ugat sokat. Ha szükséges, megvédi gazdáját és annak otthonát, de nem ez az elsődleges feladata. A felnőtt példányok általában nyugodtak, de vannak mozgékonyabb példányok is, főként a rövid szőrű kutyák között. A bernáthegyi jól kijön a gyerekekkel és a többi kutyával egyaránt. Általában a háziállatok sem jelentenek gondot a számára. Más kutyákkal jól megfér, de azt nem tűri, hogy azok erőszakosan viselkedjenek vele. A becsületes szándékú idegenekkel szembeni magatartása a közöny és a barátságosság között változhat."

2011. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem vennék 2,5 éves gyereknek kutyát. Ekkorát meg aztán végképp nem.

Ismerősök jártak úgy, hogy a gyerek elkezdett félni a saját kutyájuktól, mikor az megnőtt - pedig nem is bernáthegyi volt.

2011. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
KisgyerekNEK nem veszünk kutyát. Semmilyet. Magunknak vehetünk, kisgyerek mellé. Amúgy a bernáthegyi jó gyerek mellé de nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszitek! Ha jó idegrendszerű kutya, akkor nem veszélyes, ettől függeltenül, gyereket semmilyen körülmények között sem szabad a kutyával egyedül hagyni!
2011. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok, igen, azt kifelejtettem, hogy gyereknek SOHA nem veszünk kutyát, macskát, vagy más hosszú élettartamú állatot. A CSALÁDnak vesszük. A kutya közös családtag, nem valakinek a tulajdona.

A család minden tagja felelősséggel tartozik érte.


Pl: "vettem a gyereknek egy kutyát, de megunta és már 3 napja nem eteti."

Ilyen nincs, ha valaki nem eteti, eteti a család másik tagja. Épp ezért nincs értelme csak egy tagnak venni a kutyát/macskát... Stb.

2011. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már többen leírták, hogy neki nem, de mellé lehet. Nekünk is nagyobb kutyáink vannak és imádja őket a kislányom, bátyámnak, akkora keverék kutyája van, hogy a marjáig ér a lányom, de az a kutya a mindene. A yorkiktól viszont fél:S
2011. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A családba vennék,nekem van egy 4 hónapos berni pásztorom a 2 éves fiam mellett. De a gyereknek úgy kb 16 éves korig nem vennék kutyát.
2011. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!