Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshire terrier intelligens?

A yorkshire terrier intelligens?

Figyelt kérdés

Van már kutyám akivel rendszeresen járunk kutya iskolába én szerintem elmondhatom hogy határozott következetes gazdi vagyok egy kisebb kutyust szeretnék és a yorkire gondoltam (persze nem a divat miatt)

munka vizsgáztatni is szeretném szerintetek megtudná csinálni a yorkie a feladatokat sőt napi 3 óra futás kocogás játék kirándulás tanulás- t bírná ?:O


2011. ápr. 3. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt egy lista a kutyákról intelligencia szerint rendezve, bár nem értek egyet minden pontjával:

[link]

2011. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden kutya intelligens ha foglalkoznak vele! Nincs buta kutya, csak elhanyagolt...
2011. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A terrierek makacsok, de egyébként igen, intelligensek.

Nekem is yorkim van, szóval egy kicsit részrehajló vagyok, de a pásztorkutyák után őket tartom (mármint a terriereket) az egyik legjobban tanítható, és legfogékonyabb fajtának.


Az pedig nem igaz, hogy minden kutya intelligens. Én tanítottam már agarat, mopszot, kuvaszt...

Azt hiszem az volt életem főműve, amikor a mopsz megtanult leülni, és az is több hónap munkája volt, hogy biztosan, első szóra megcsinálta.

2011. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden kutya intelligens, attól még hogy nem fog neked vezényszóra pattogni egyből, némelyeket be kell "törni" mert egyesek öntörvényűek...itt emelném ki neked a kuvaszt! Én mint kuvasz tartó,(van 3 is) mindegyik kutyám, képzett őrző védő kutya, vezényszavakat kivétel nélkül végre hajtják! Sokat számít, hogyan állsz a kutyához! Ha gyengének tart, nem engedelmeskedik...mert hülye lenne, ezért is intelligens, már ha ezt felméri. Az hogy rajtad kifogott, ne a kutyát okold!
2011. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pipis ***** válasza:
Rendkívül intelligensek szerintem ha foglalkoznak velük! Én nem tudtam, hogy van náluk munkavizsga..:)) Majd utánanézek mert az én kutyum eddig amit suli nélkül tanítottam neki nagyon biztató!
2011. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy szóval nem mondtam, hogy a kuvasszal bármi baj volt, bár 16 éves fejjel nem volt könnyű nevelni.

De szerintem az alap kérdés az volt, hogy mennyire könnyű tanítani egy yorkit. És én azt mondom, hogy nagyon jól, és gyorsan tanulnak meg új dolgokat.

A kutyaiskolában úgy ült a 7 hónapos yorkim a lábam mellett, hogy velünk példálózott az oktató, amikor pl. német juhászok és retrieverek nem akartak szót fogadni:)

De lehet, hogy nekem egyszerűen szerencsém volt a kutyámmal, és ő nagyon gyorsan tanul.

2011. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!