Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S segítség nagyon...

S. O. S segítség nagyon sűrgős (? )

Figyelt kérdés

a kutyusom vemhes.

épp most kezdett vmi nyálkás ragacsos átlátszó folyadék folyni a puncijából

hamarosan meglesznek a kölykök?


2011. ápr. 3. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Elfolyik a magzatvíz és megjelenik a pérában egy "buborék" ez a biztos jele, hogy jön az első, a szuka úgy csinálhat mintha kakilnia kellene és akár megpróbálhat kikéredzkedni is de ilyenkor inkább benn WC-zen mint, hogy kinn szüljön:)

Hivatalosan a magzatvíz elfolyásától számítva 1-2 órával meg kell jelennie az első kölyöknek és ha nem akkor irány a doki és jön a császár...

"Ne hagyjuk, hogy a méhlepényeket az anya megegye, mert hasmenést kap tőle! Számoljuk, hogy minden magzattal kijön-e a placenta, ha nem szólni kell az orvosnak az ellés végeztével, mert akkor ad majd injekciót, hogy kijöjjön, ugyanis a bentrekedt méhlepény gyulladást okoz, elpusztulhat az anya és a kicsinyek is.

Ha azonnal nem jön ki a kölyök után, nem kell megijedni, lehet, hogy csak a következő kölyök löki ki maga előtt."

2011. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, várható, hogy estefelé megérkeznek a baba kutyusok!:D A kutyák általában este hozzák világra a kölyköket. Csak legyen körülötte nyugi!:) Az anya kutya meg tudja oldani egyedül, azért maradj mellette, ha bármi történik, ami aggodalmora ad okot, hívj állatorvost.
2011. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hány napos vemhes a kutyus? leghamarabb az 58. napon lehet életképes kölykökre számítani...(vannak kivételek de ez az általános) de átlagba 63 napra szülnek legkésőbb 67 re. Mennyi a hőfoka? ha 37 alatt van akkor valószínű elleni fog
2011. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nekem az utcsó két almomnál egyik reggel 9 kor a másik 12 kor kezdett elleni...szóval semmi se biztos.. lakásból ne menjen ki a ládája legyen készen, energiaként kaphat mézet vagy szőlőcukros vizet illetve ha nem akar beindulni egy fél ampulla calcimust izomba vagy egy ampullát vízbe ha nincs injekció enni ne egyen mert csak kihányja..
2011. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szurkolok, majd írd meg milyenek a kiskutyák :)
2011. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

még nincsenek meg!!!:o

vmi ragacsos folyadékot láttam a punciján.

de azóta semmi

nem tudom

2011. ápr. 4. 19:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor lassan meglesznek. Látod,hogy húzódik a hasa? A szülés fájdalmas, szóval akár vonyíthat is stb., tehát ha ilyet észlelsz akkor szül :) Csak akkor nézd végig, ha bírod a vért. Egyszer unokatestvérem ragaszkodott hozzá, hogy megnézze hogy születik a kiscica,majdnem a padlóról mostam fel :)
2011. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

birom:):)

macskának is segítettem már:):)

2011. ápr. 5. 13:12
 9/15 anonim ***** válasza:
Na és megvannak az utódok? :)
2011. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nincsenek:(:(

még mindig folyik belöle olyan izé

2011. ápr. 5. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!