Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős segítség kellene!...

Sürgős segítség kellene! Véreset hányt és kakilt a két és fél éves havanesem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit többet evett mint szokott, talán túl etettem. Ma reggel arra keltünk, hogy kihányta az esti kaját, azután savat, majd legalább tízszer habos vért hányt. Minden alkalommal tenyérnyit. Kétszer kakilt, de az is véres nyálkás volt. Ugatni ugat és nem tűnik betegnek. Leszámítva, hogy most aludni próbál és a főtt rizst sem fogadta el, pedig szereti. A hányás 9-kor volt utoljára, most 11 óra. Nem szóltam egyből a dokinak mert, reménykedem hogy a délutáni rendelésig jobban lesz. Így sem merek vele elindulni, mert szülés előtt vagyok és már nem vezetek. Még valami, kefirt szabad neki adni, hogy megnyugodjon és helyre álljon a gyomra?

Segítsetek ha lehet, és ne írjon aki cseszegetni akar így is bűntudatom van.


2010. jún. 15. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem bélgyulladása van

délutánig ne adjaton neki enni, csak vizet .. délután meg irány a doki .. ez nem játék, nem gyogyul meg magától

2010. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy minél előbb vidd dokihoz.

Ez akár Korona-vírus is lehet, vagy bármilyen más vírus. A legfontosabb, hogy kapjon egy átfogó antibiotikum injekciót.


Ha ez meg volt, akkor Bolus Adstringens (vény nélküli, patikában) napi 2x1-et nyugodtan adhatsz neki, az én dokim is ezt ajánlotta a yorkimnak és helyre jött tőle.


Ma ne adj neki semmit, holnaptól pedig főtt rizs és Hill's I/D konzerv (ez a gyomorbetegségekre való gyógytáp).


Én 1 hónapig szenvedtem gyomorgyulladás miatt a yorkimmal, hasonló tünetek mellett + nagyon híg hasmenés... de így, dokival, és ezzel a diétával rendbejött.

2010. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, kiderült, hogy bélgyulladás (a doki mondta), amit a zsíros kaja, ill. túletetés okoz


- menjetek dokihoz, ő ad gyulladáscsökkentő szurikat, gyógyszert (amit majd otthona kell beadni a kutyusnak) és esetleg diétás tápot

- soha ne etesd túl és mostantól ügyelj rá, hogy akár egy picike, 2x2 cm-es zsíros kajadarab is ezt okozhatja, szóval spha ne adj neki, ha nagyon kéri se

- emellett lehet vírus is a gond, de a doki tudni fogja, lényeg, hogy siess, mert az én kutyámnak hasmenése is lett, amitől meg kiszáradhat

- ne adj neki enni adokiig (majd ő megmondja, hogy mikor és mit adhatsz), de friss víz legyen előtte, az nagyon fontso, hogy igyon


gyógyulást!

2010. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, elviszem négykor a dokihoz.
2010. jún. 15. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha bélgyulladás, akkor főtt rizs, kaukázusi kefírrel 4-5 napig és bélflóra helyreállító tabletta (Pl. normaflore, de a kutya sújához mért adagolás), de a doki úgy is ad. Az a baj, ha véres a széklet és a hányás és gondolom már lázas is, az már elég komoly, már nem lehet elkerülni a dokit 1 kis diétával. Általában házi koszt okozza a bélgyulladást, uh. ha te is elkövetted ezt a hibát, ne adj neki csak tápot ezentúl.
2010. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elkövettem, a táp mellé kapott pár falat pizzát. A doki viszont permetszerre gyanakszik. Mivel elég nagy szél volt az elmúlt napokban és az én kiskutyám rengeteget van a közeli mezőn és a ház körül a zöldben, szerinte a fűvel vitte be. Nem tudom, háromkor kell vissza hívnom és ha minden igaz kijön hozzá a doki. Szegénykém most is alszik, de nyugodtan veszi a levegőt, és voltunk lent pisilni. Remélem jobban lesz.
2010. jún. 15. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
szia! mi újság a kutyussal? jobban van?
2010. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést,hála az égnek jobban van. Ma már evett rizst és almát. Sokat játszott, csak még ragacsos sötét a széklete, de legalább nem véres. A doki szerint bélhurut. Lehet, hogy talált a ház körül csirkecsontot, amit a macskáknak tesznek ki a mamik.
2010. jún. 16. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:

de jó, hogy már pörög, akkor jobban van:)

vigyázz rá, figyeld a kakszit, sztem most már rendben lesz:)


szép nyarat nektek!

2010. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!