Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előre rettegek a sétáktól,...

Előre rettegek a sétáktól, pedig tudom, hogy neki is az a legjobb, ha sétál. De mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kis városban élek, a városka csendes szélén. A legnagyobb gondom, hogy nagyon sok az öreg és aki nem is öreg, olyan 50 éves, az sem nézi jó szemmel, hogy előttük viszem el a kutyám.

A határba szoktunk kijárni, ugyanis ott úgy mond magától kialakult egy szabadidős "park" hatalmas nagy terület, és csendes, oda vissza 10 km-ert is le lehet sétálni a földutakon. Idejárnak ki a quadosok, a crossosok, idejárnak a sportolók futni, a tavak mentén sokan horgásznak, főznek, sátoroznak és senki nem zavarja egymást.

Nagyon szeretünk idejárni, de amíg kiérünk ide az tele van rettegéssel. Ugyanis a legrövidebb úton kb 3 perc alatt ki lehet érni, de az utca vége tele van hatalmas, agresszív kutyával, akik kiakarnak ugrani a kerítésen. Egy német juhász, egy fehér keverék, ami hatalmas kutya, 3 amstaff és egy pitbullon kell keresztül mennünk. Ezek a kutyák nagyon hangosan ugatnak ránk, és néha azt érzem nem sokára ki is szabadulnak, hisz olyanokat ugrálnak a kerítésre fel. A gazdáik persze nem szólnak rájuk, mert én vagyok a bolond (szerintük), mert kutyát sétáltatok. A nagy fehér kutya a műkörmösöm kutyája, tegnap kint volt a kertben, de nem is akart rászólni, pedig csak egy vékony drót kerítés választott el minket.

Van még két útvonal, ami kivisz erre a térre, de ahhoz körbe kell járnom a fél várost, legalább 1,5 km-rel hosszabb így az út, de talán békésebb, de nem tudom, hisz nagyon keveset járok arra.

Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom a hosszabb utat?

Már úgy vagyok vele, hogy inkább berakom a kutyum az autóba és el kocsikázunk 20 km-ert a bükk lábához, mert ott legalább vagy egyedül vagyunk vagy olyanok vannak kint akik művelik "a tudatos kutyatartást". De napi szinten 2x20 km a mai benzin árakban rengeteg.


2011. ápr. 4. 14:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Az is megfordult a fejemben, hogy erre a "térre" megyünk le kocsival, de a kocsit félnék egyedül hagyni az út mentén. Ugyanis autóval nehéz bemenni. Félek, hogy feltörnék. Miskolcon nem lenne ilyen gond, ott legalább van normális parkoló. És ott sokan parkolnak.

Az egész kutyasétával nem lenne semmi gond, ha a barátaimmal ki tudnék menni horgászni, de nem tudok, mert ők motorral járnak ki.

2011. ápr. 4. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges volt ez a kérdés, bocsi :)

Hát választhatsz, hogy kockáztatsz a kutyák között vagy "kemény" 1,5 km-t kerülsz, ami szinte semmi :)

Miért ne lehetne 1x megpróbálni a kerülő úton menni?! Ha meg valami gond van vele akkor marad az, hogy kutyák között mész végig. Vegyél gázspray-t.

2011. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyszer természetesen meg lehet. De ha nem válik be, akkor hova viszem a kutyám?

Nem hiszem, hogy felesleges volt, hisz legalább kiírom magamból a félelmeim, ugyanis én még így nem féltem, ahogyan tegnap.

Mit gondoltok, arról ha vennék a biciklire egy kosarat, és abba tenném a kutyát, azt írják 8 kg teherbírású, abba belefér. Vagy akkor később, mikor kiérünk a canga csak útban lenne?

A megoldások között keresgélek.

Ha kijönne a kutya és legázsprézem, állatkínzásért feljelentenek. És a bunkó beszólásokkal mi legyen? Hogyan lehet visszavágni, ha beszólnának?

2011. ápr. 4. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nehogymár gázsprét vegyél, azért nem hogy feljelentenek, én kb. letépném a fejed.

Nem baj, ha ugatnak rátok a kutyák. Az ilyen kutyákat házőzrésre használják, és ehhez rendszerint a természetes ösztöneiket használják fel.

Az a dolguk, hogy jelezzenek, ugassanak, támadjanak, ha túl közel mész. Ez a dolguk, ezért nem szólnak rájuk, főleg olyan környéken, ahol sok a fekete.


A lényeg, hogy tanítsd meg a kutyádat teljesen figyelmen kívül hagyni az ugatókat. Mivel azok kevésbé szocializáltak, a te kutyádnak duplán annak kell lenni, és példát mutatni. Ha a többi látja, hogy nem foglalkoztok velük, ők is abbahagyják.

Ha a gazdáik beszólnak, akkor neked ugyanúgy példát mutatva figyelmen kívül kell hagyni őket, esetleg illedelmesen felhívni rá a figyenmüket, hogy a te kutyád kontrolláltan viselkedik, az övék az, amelyik hangoskodik.


Ha ez sem elég, ismerkedj meg bátran a kutyatulajdonosokkal, és ismertesd össze a kutyáitokat. Vidd oda a kutyádat a másikhoz, de ne hagyd, hogy visszatámadjon. Hagyd, hogy a másik, megszaglássza a tiédet, utánna már csendesebbek lesznek.

Ez lenne az ideális.

Ha a hosszabb utat választod, az lehet hogy nyugisabb, de nincs benne annyi kihívás és inger, ami a séta lényegét tekintve rossz.

2011. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt a lényeg.

Az még kevés, ha a kutyád nem reagál a támadókra. Ha te rettegve mész végig az úton, azt a te kutyád is megérzi, meg a többi is, ami olaj a tűzre. Ezzel mégnagyobb bizalmatlanságot generálsz, aminek káosz a vége. Vegyél erőt magadon, és úgy menj végig azon az utcán, mint anno Hitler a Champs-Élysées-n.

2011. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztem a bicikli nem a legjobb ötlet. Bele kell szokatni a kutyát a kosárba, meg ahogy írtad szerintem csak a gond lenne vele, hogy hová tedd...sőt elég 1 pillanat, hogy nincs szem előtt és simán ellophatják.

Nincs a közelben más lehetőség ahová ki tudod vinni a kutyát?? A beszólásokat meg meg se halld vagy szólj vissza valamit. Nehogy már ők mondják meg hogy ki hol meg a kutyájával...

2011. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ki hol megy* a kutyájával
2011. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!