Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért beagle-ket használnak...

Miért beagle-ket használnak gyakran állatkísérletekhez?

Figyelt kérdés
Régen úgy tudtam, hogy azért, mert nyugodt fajta, de itt a gyk-n állandóan azt olvasom, hogy makacs, aktív, nehezen kezelhető fajta. Akkor miért őket használják ilyen célra?
2011. ápr. 4. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Jól tartható falkában és viszonylag nagy a fájdalomtűrő képessége.

Teljesen mindegy,hogy családi kutyaként aktív meg makacs,kísérletnél nem számít.

2011. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Jól tartható falkában és viszonylag nagy a fájdalomtűrő képessége"


Nem ezért! Csak megjegyzem a harci kutyák fájdalomtűrő képessége jóval nagyobb!

Beagle ideális genetikai adottságokkal rendelkezik, az már csak hab a tortán,hogy nyugodt kutya.

Itt Budapesten az állatorvosi egyetemen mindig látható Beagle kutya...ki szokták rakni jó időben kennelben a Dembinszky utcai oldalról őket.

Jó pár évvel ezelőtt lefotóztam az egyik nagy bulvárlap le is hozta.Köcsög egyetem tagadott mindent.Kutyák a nyakuknál,lábuknál voltak azonos helyen megvagdosva (katérek helyei).Cikk hatására egy darabig nem tették ki kennelbe a kutyákat,majd újra...

2011. ápr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összes állaton kísérletező, egy rohadt állatkínzó féreg! Rajtuk kéne tesztelni a fájdalmi tűrőképességet...
2011. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xnorkax ***** válasza:
100%

Valószínűleg mert nem kifejezetten nagy, de nem is kicsi, ráadásul mivel régen falkákban vadásztak velük ma is jól elvannak a társaikkal.

Egyébként egyetértek az utolsó válaszolóval... Pár hónapja került a menhelyre nálunk két beagle kutyus. Rajtuk is kísérleteztek volna, de valahogy megmenekültek. Szegények féltek az emberektől, mint a tűztől, csak együtt voltak el. A szocializáció egyenlő volt a nullával. Komolyan inkább kísérletezzenek magukon az ilyen barmok, mint egy szerencsétlen állaton, aki nem is tehet ellene semmit... :@@

2011. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én egy szer azt olvastam, hogy nagyon jó a vénája, és könnyen tisztán tartható. Szegények... nekem is volt beaglem, 8 évet élt boldogan nálam.

2011. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!