Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért használnak belül "tüskés...

Miért használnak belül "tüskés" nyakörveket? Kép lentebb

Figyelt kérdés

[link]


Ez mennyire rossz érzés a kutyának? Mi célt szolgál ez?


2011. jún. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért adják rájuk, hogy megtanuljanak normálisan sétálni. Ha húznak, akkor ez "fojtogatja" meg szúrja őket. Én nem tenném a labradoromra, pedig nem tud normálisan sétálni, viszont a barátnőm Cane corso-ja észre se veszi, ha ilyen nyakörv van rajta, olyan magas a fájdalomküszöbe.
2011. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

ez egy szöges nyakörv, komolyabb szintű engedelmes/őrző-védő munkánál szokták használni, amikor már az is számít, ha néhány centivel arrébb lépett a kutya, mint kellett volna... ezzel azonnal adnak neki hirtelen ingert, és gyorsabban tudnak korrigálni, mint sima fojtóval.


húzós, engedetlen kutyára nem szabad használni! meg olyan se vegyen ilyet, aki még csak képről látott, megvan ennek a módja, hogy hogyan és milyen helyzetekben kell helyesen használni.

2011. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Szöges nyakörv.

Ezt a nehezen kezelhető,általában nagy testű kutyákra szokták adni. Nevelési célzattal,vagy hogy ne rántsa el a gazdit a kutya. Ez kicsit megszúrja a torkukat,igy könnyebb visszafogni a kutyát. Ilyet a dobermannunk viselt,amikor még fiatal és neveletlen volt.

2011. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 5. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Vannak olyan neveletlen kutyák, akiket hiába próbálsz pórázzal irányítani, csak azért is bele feszít. Ez nem okoz nekik fájdalmat, de így jobban érzi, hogy épp merre próbálod irányítani. Magamon is kipróbáltam, és tényleg nem fáj, de persze tudni kell helyesen használni, csak jelzés szerűen irányítani, és nem rángatni. Eleve póráz húzós kutyának nem jó, mert képes ezzel is húzni, és még sérülést is okozhat így neki. Ez inkább képzéshez jó, erősebb ingert nyújt, mint egy sima nyakörv rántás. Nekem is, van, de csak egyszer, kétszer használtam a kutyámnál, mert utána rájött, hogy mire kell figyeljen, így elég a sima nyakörv is.
2011. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 5. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!