Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehalhat-e s kis termetu...

Belehalhat-e s kis termetu kutyusom az ellesbe, ha nagyobb testu kannal parzott? Es kb hany kolyok szuletne ilyenkor? Meddig lehet ivartalanittatni? Mas megoldas nincs esetleg?

Figyelt kérdés
Meg mielott lehordanatok,a kutyust kb 1 honapja fogadtam be,azelott egy szomszedome volt,aki elkoltozott,a haza kerites nelkuli,es nincs helyette azota se mas lakos,es a kutyat itthagyta!abban az idoben lattam hogy tuzelt,es csak nagy testu kanok jartak ra.A kutyus kis termetu keverek,kb 6-7 kilo!a gazdaja itthagyta,en megsajnaltam es befogadtam!Mar van par kutyam,es mind sterilizalva van,meg mielott felelotlennek leirnatok,es imadom a kutyakat!Most a kis termetu kutyusom elkezdett gombolyodni,1 honapos lehet,max 5 hetes,ahogy szamoltam.Mikor simogatom a hasat mindig kuncog!miert?Most attol felek hogy ha elleni fog,nagyok lesznek a kolykok es nem fogja tudni kinyomni oket.vagy?gondoltam az ivartalanitasra,mert meg belefer,csak most meg elegge traumas a kutyus,amiatt hogy itthagytak,csak bennem bizik,mindenki mastol fel,es attol felek hogy nem e okozna neki most egy ivartalanitas megmnagyobb traumat?de viszont elvesziteni nem szeretnem,nagyon szeretem ot!kerlek segitsetek,adjatok tanacsot mit tegyek,es irjatok meg milyen kovetkezmenyei lehetnek egy ilyen jellegu vemhessegnek?elore is koszonom.
2011. ápr. 5. 12:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

HAt en is epp ettol felek,hogy ha hagynam a kolykoket megszuletni,nem talalnek nekik gazdat,mert ismerjuk el,az emberek tobbsege faj kutya parti,itt pedig keverek kutyusokrol van szo,...es hat magamat ismerve akkor a kolykoket is megtartanam,...ami mar nem volna tul jo,5 kutya melle.5 kutyam van,amibol 4 befogadott!:-)

A traumat viszont nem a vehem elvesztese miatt kerdeztem,hanem hogy maga a mutet,mert utana azert nem kellemes neki,nem e okozna neki traumat,hogy annyi minden utan amin keresztul ment,miert tettek vele ezt,marmint a mutetet.Lehet hulyeseg,csak nem akarok neki semmi rosszat,de az elles meg semmi esetre se volna jo.es nem csak a kolykok miatt,hanem nagyon felek hogy mi tortenne vele.

2011. ápr. 5. 14:27
 12/20 A kérdező kommentje:
Mert lehet talalok nekik gazdit,volt mar hogy talaltam elhagyott kutyusoknak gazdit,de most a legjobban az ellestol felek,hogy belehal.Ezert vagyok bizonytalan mit tegyek.Felek nem tudja megszulni oket.Arra nem irtatok,miert kuncog mikor simogatom a hasat?csak jol esik neki,vagy mar gond van a vemhesseg miatt?ngyok a kolykok?annyira aggodom...
2011. ápr. 5. 14:31
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológiájukhoz nem értek, de szerintem nem igazán fogná fel mi történik vele, így nem hiszem, hogy ez lelki traumát okozna neki. Azt,hogy az ellést hogy viselné, fogalmam sincs. Volt már neki kiskutyája? A kölykök méretét és korát a doki meg tudja mondani ultrahang alapján és ha nem az ivartalanítás mellett döntesz, akkor létezik császármetszés, ha gond adódna. Egyik ismerősöm mopszát is mindig császározni kellett, pedig ugye fajtatiszta volt, tenyészkutya.

A műtéti traumát megint nem tudom, magára a lábadozásra fogalmam sincs hogyan hat ki a lelki állapota. Ha nálad boldog a kutyus és az otthonától sem lett messzire elszakítva felnőttként szerintem nincs gond.


Nekem olyan cicám is van, amit éppen kinyílni készülő szemmel találtunk az úttest közepén mellette az elütött anyukájával. Akármilyen pici volt is akkor is hatalmas trauma, de kibírta és most 5 kg-os testtömegével fekszik a kanapén. Szóval ezzel arra akartam kilyukadni, hogy nem hinném, hogy ekkora befolyással lenne rá, mint amennyire te gondolod.


Egyébként hogy volt képes otthagyni a gazdája a kutyáját? :( Nem beszélnék többé azzal, aki akár csak tanácsolná, hogy a kutyám nélkül költözzek.

2011. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom elképzelni a kuncogást.Nagyon kicsi voltam, amikor mama kutyát tenyésztett,akkor láttam utoljára vemhes kutyát és nem emlékszem ők adtak-e ki hangot, amikor megsimogattuk a hasukat, pedig simogattuk, meg előkeresztelőt tartottunk nekik és még sorolhatnám :) Pontosan mit értesz ez alatt a kuncogás alatt? Nyüszít vagy ugat? Szerintem ha fájdalma lenne azt észrevennéd, látszik egy állaton, ha fáj neki valami, de én a helyedben mielőbb elvinném az orvoshoz, nehogy valami gond legyen.

Nem is mondtam, nagyon rendes tőled, hogy befogadtad azt a kiskutyust:)

2011. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem volt meg neki kiskutyaja,pedig tavaly is parzott,lattam,de nem maradt vemhes.De most eleg kerekded,ugyhogy valoszinu most az.Elfogom vinni ultrahangra,lassuk mi a helyzet,csak nehez lesz eldontenem mit csinaljak.

Az hogy hogy volt kepes otthagyni a kutyajat,az szamomra is trauma volt,mert mint allatbaratot megviselt hogy ilyet csinalnak egyesek.De az en eletemben sajnos nem ez volt az elso eset hogy ilyet lattam,az elozo helyen is ahol laktam,ugyancsak egy szomszedom,kidobta a kutyajat,es lattam az egeszet,de ugy dobta ki,mint egy rongyot,szabalyosan ki hajitotta,es elotte is szornyu korulmenyek kozt tartotta,hiaba tobbszor szoltam neki.Akkor,amint lattam hogy kidobta,rogton kimentem es behoztam a kutyust,azota is velunk van,mar 6 eve es imadom.Nehezen,de kiheverte ami vele tortent.Ugyhogy vannak ilyen emberek,en sosem tudnek artani allatoknak,es a kutyaimert barmit megteszek.De sajnos vannak embereknek nem nevezheto elolenyek,akik ilyeneket tesznek.

2011. ápr. 5. 14:46
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
mivel minden újszülött szinte egyforma nagy nem valószínű hogy "nem jön ki" de azért nézesd meg dokival amugy ha a kutya nagyfejű (bármelyik szülő) akkor bizony még a fajtatiszta kutya is lehet problémás.
2011. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem ugat,se nem vonyit,inkabb ugy nyogdecsel,vagy nyoszorog.Nem igazan tudom mire velni hogy miert,de lehet csak jol esik neki a pocisimogatas,nem tudom,mert az tenyleg nem latszik rajta hogy fajdalma lenne,plusz sokszor szaladgal,orul,...akkor ha fajna neki csak nem csinalna,...de arra is gondolok,hogy lehet amiatt mert kellemetlen neki,ha nagyok a kiskutyak benne.vagy?

Koszi szepen amit irtal,jol esett,es a segitseget is.

2011. ápr. 5. 14:52
 18/20 anonim ***** válasza:
Fogalma sincs róla hogy vemhes? te normális vagy? Már hogyne tudná, a kutya a fajfenntartás miatt párosodik és sokszor az ember nincs tisztában azzal hogy terhes! Uramatyám de hülyék vannak ebben a világban!
2011. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Elég nagy problémák lehetnek ellésnél, ha túl nagyok a kutyák, akkor valószínűleg belehal.

Szerintem mindenképp ivartalaníttasd, mert hidd el, elleni sem lenne jó neki, aztán 5-10 kölyköt felnevelni. Lehet, hogy nem is foglalkozna velük, mert trauma érte...

Egyébként nagyon becsüllek azért, amit csinálsz.

2011. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!:-)
2011. ápr. 7. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!