Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál a fogkövesség...

Kutyáknál a fogkövesség genetikai hajlam, vagy csak is az etetéstől függ?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kutyája nyolc éves körül van, és szép fehér fogai vannak. Nem mossa vagy ilyesmi, csak csontot vagy száraz kenyeret szokott adni neki.

Nálunk a tacsi mix kb ugyanazt kapja, és olykor fogkefével meg is szoktam sikálni neki, de nem tudom mindig, és Ő csak öt éves, de olyan fogkövei vannak, hogy nyáron szerintem altatásba le kell szedetnem.


2011. ápr. 5. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez kialakulhat, persze attól is függ miket eszik, mennyit rág stb... nekem sosem volt fogköve egyik kutyámnak sem, mindig kaptak csontot, azzal tisztán tartják a fogukat
2011. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű, hogy genetikai hajlam. Sok lágy kajától gyorsan kialakulhat. Olyan kutyáknál, macskáknál gyakori akik konzervet esznek és szárazat nem pl.
2011. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
genetikai hajlam, van fajta aminél jellemző van ahol nem és vannak etetéstől függő dolgok is persze. Pl a collie vagy a sheltie fajtában nagyon gyakori és nagy küzdelem tőle megszabadulni mert bármit is használ az ember előbb-utóbb újra probléma lesz..
2011. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is visszatérő prpbléma. Volt már leszedve neki. Ám azért fura, mert mi is adunk száraz kenyeret, csontot ( nem csírkét ) és el is rágcsálja.
2011. ápr. 5. 19:14
 5/10 Tyler913 ***** válasza:
A kenyer nem biztos,hogy jo otlet.Inkabb a csont,vagy direkt kutyaknak kifejlesztett ragnivalo jatek.
2011. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Muszály neki adnom száraz kenyeret, zsemlét, kiflit, mert látja, hogy a nagyok is kapnak nasira, és Ő se maradhat ki.
2011. ápr. 7. 17:45
 7/10 anonim válasza:
A tacsi mixen jót nevettem. :D Egyébként a pirítós is jó ilyen esetre, meg a sertés, marha, stb. csontok, amiket hosszadalmasabb ideig tud rágni, mind-mind jók a fogakra.
2011. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sertés csontot szokott kapni még, mert ugye a nagyok is imádják. És neki is kell. :-D

De a fogkövek is gyarapodnak sajnos nem csak az ősz szőrszálai.

2011. ápr. 7. 18:07
 9/10 anonim válasza:
Ha már súlyos, akkor szerintem menjetek dokihoz. Mivel idővel a fogai árába is kerülhet, tehát kihullhatnak szegénynek. A konzervektől is tényleg kialakulhat, ahogy az egyik válaszoló írta, ha ilyet kap, akkor csökkentsd az adagot, vagy véglegesen szüntesd meg az etetésben, ha viszont nagyon szereti, akkor kaphat néha-néha.
2011. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerintem mindenképpen orvos lesz fizetéskor... :-(

Konzervet nem kap. Inkább konyha kosztot. ( rizs, krumpli, kenyér, husi, leves, meg amit írtam nasinak )

2011. ápr. 9. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!