Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese vagy beagle...

Bichon havanese vagy beagle illik jobban lakásba, egy 2 gyermekes családba?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyus tetszik nagyon, nem igazán tudunk dönteni, bár ahogy olvasgattam, hogy melyik milyen talán a havanese jobb választás lenne. Szerintetek?
2011. ápr. 5. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A beagle nem való lakásba! Természetesen a bischon havanese
2011. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A beagle-nek nagyobb a mozgásigénye, mivel (ha jól tudom) vadászkutya. Meg nagyobbra is nő, mint egy bichon havanese. Szerintem lakásba inkább az utóbbit válaszd.
2011. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A beagle vadászkutya, ráadásul falkában hajtja fel a vadat, így "sokan szeret lenni", és csak futni, futni. Mivel ezt a lakásban nem teheti meg, unatkozni fog, és az unatkozó kutya mindenre képes... Tapétaleszedés, kanapészétrágás, stb. Persze, mint mindenre, erre is van ellenpélda, de nagyobb eséllyel okozna több örömet a bishon, mint a beagle.

- Nekem középuszkárom van, csak javasolni tudom. Lakásban szobakutya, kertesházban házörző, a gyerek akár csomót is köthet rá, akkor se bántaná, a szőre nem hullik és nem is allergizál, stb. -

Mindenesetre, bármelyikre is esne a választás, sok örömet kívánok hozzá! :)

2011. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy milyen sportosak vagytok. Mert elvan lakásban a beagle is. Ha például sokat kirándultok, vagy például szeretnek a gyerekek lent lenni sétálni akkor a beagle is ideális lehet. Sportosabb mint a bichon. Ha kicsit lustábbak vagytok akkor inkább bichon. Figyelembe kell venni a kutya igényeit is és úgy választani.
2011. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A havanese is mozgékony kutyus és imád sétálni persze nem olyan mániákusan mint a beagle.ezt tapasztalatból mondom mivel én kettő boldog tulajdonosa vagyok és beagle is van de soha többé nem vennék mert állandóan mindenért ugat és egyáltalán nem fogad szót ami persze a kopó múltjából ered mint ahogy az ugatás is ezért van,válaszd a havaneset mert jelleméből adódóan engedelmes,tanulékony és szinte mindent megtanul magától is csupán az ember mellett eltöltött idő miatt.
2011. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lovelydog14 válasza:
Szerintem a beagle. Nekünk is beagle van és nagyon család barát szerető kutya. Nagyon aranyos és ha parancsokat ( trükköket) tanítunk neki JUTALOMFALAT és a kézjel segítségével megcsinálja. Szerintem a beagle egy igazán jó választás lenne. :)
2011. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xnorkax ***** válasza:

Az attól függ, mit tudtok biztosítani a kutya számára. Napi hányszori séta? Mekkorák a gyerekek? Milyen kutyás tapasztalattal rendelkezel?

Mindkettő fajta nagyszerű kutya, odafigyeléssel. Kezdő kutyások számára a havanese ideálisabb, ugyanis a fajtájából adódóan könnyebben kezelhető, nem annyira hatalmas mozgásigényű kutya.

A beagle is csodás kutyus, bár ő keményebb dió. Tudod, a beagle vadászkutya és ebből következve elég makacs, megy az orra után, viszont rendkívül helyen és szerethető. A beaglenek hatalmas a mozgásigénye, sima sétával nem is igazán mozgatható le. Ja, és a beagle jobban érzi magát plusz egy kutyatárssal. Megfelelő nevelés mellett mindkettő kutya nagyon jó lenne. De vigyázz, melyik tenyésztőtől vásárolod meg a leendő kutyádat, mert mindkét fajta nagyon felkapott, divatos és rengeteg a szaporító!

2011. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem havanese. Imádja a gyerekeket, igazi családi kutya. Az enyémnek elég nagy a mozgásigénye. Nagyon gyorsan tanul, soha nem rongált meg semmit a lakásban. Gyorsan szobatiszta lett. A szőre viszont elég problémás. Igaz nem hullik, de rendszeres ápolást igényel. Jó választás, csak ajánlani tudom!!!
2011. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
természetesen a bichon!!
2011. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én beagle gazdi vagyok. Én csak akkor javasolnám ezt a fajtát, ha tudnátok neki biztosítani minden egyes nap minimum 3-4 óra sétát. És nem csak pórázasat, hanem olyat is, hogy ebből a 3-4 órából 2-t póráz nélkül rohangál más kutyákkal. És kutyasuli is feltétlenül szükséges. Mert egy elrontott beagle nem semmi...

Plusz ha a gyerekek még kicsik, nem jutna a kutyára elég idő.

Panelba meg azért nem ajánlom, mert tényleg nagyon ugatós, és nehéz lenevelni róla.

2011. ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!