Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen a Scalibor...

Kullancs ellen a Scalibor hogy véd?

Figyelt kérdés

Másodjára használunk ilyen nyakörvet. Első alkalommal semmi probléma nem volt vele.

Kb.2hete történ hogy volt egy kullancs a szőrén. Még aznap vettem egy nyakörvet! Ma erdőbe sétáltunk és 2 kullancs is volt rajta. A nyakörv természetesen rajta volt. A papírjára az van írva hogy előfordulhat hogy belemásznak. A nyakörvnek nem az lenne a dolga hogy távol tartsa a parazitákat? Vagy így is belemásznak? csak csípéskor elpusztul?! Most mit csináljak vegyek másikat? Még nem fejtette volna ki a hatását teljesen?!?


2011. ápr. 6. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyakörvben egy Deltamethrin nevű rovarölő szer van. Nem távol tart, hanem megöl. Elvileg. Nálunk eddig bevált.
2011. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint lehet rajta kullancs csak megöli ha megcsípi ha jól értem. -Eddig sose fordult elő ilyen velünk.-

Szuper! akkor most már mindig nézegetni kell a kutyát?

Mintha a reklám úgy szólna hogy: távol tartja a kullancsokat??!!

2011. ápr. 6. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég, ha csak rámászik a kullancs, elvileg már attól elpusztul, de az is lehet, hogy a méreg hatására megpróbál menekülni. Tehát effektíve akár azt is mondhatjuk, hogy távoltartja. De teljes védelem nem létezik, előfordul hogy minden óvintézkedés ellenére belemegy a kullancs.
2011. ápr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én hallottam hogy kell neki egy pár nap míg teljes védelmet nyújt, amúgy én is most készülök ilyen nyakörvet venni a kutyámnak , eddig mi a rendes OFF!-al fújtuk ami embernek van és nem találtunk benne kullancsot ..viszont annak kb 1 -2 óra múlva már nincs hatása ...azért akarok venni ilyet hogy ne csak 2 óráig legyen védett ha nem egész nap..panelba lakunk de sokszor kiviszem sétálni a parkba főleg ha jó idő van több órát is ott vagyunk :)
2011. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Scalibor és a többi ilyen tipusú nyakörv úgy véd ha a kullancs megcsípi, vagy csak simán a szőre közé bújik. Én már söpörtem le róla úgy döglött kullancsot, hogy csak a szőre között volt. Bár akkor Kiltix volt rajta. A Kiltix papírja azt írja, hogy a nyakörvből szétszóródott por, a kullancsot elgázosítja.

Ám én mindig átsöpröm a kutyákat ( akkor is ha védve vannak ) mielött bemegyünk hát udvarára, mert ha netán az udvaron véletlenül lepottyan a még élő kullancs, és lepetézik akkor elszaporodik az udvarban, és az nagyon nem hiányzik.

2011. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
,,a ház " udvarára
2011. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én amiket lesepertem azokat eltapostam biztos ami biztos!
2011. ápr. 9. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!