Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nehéz szépen megnyírni...

Nagyon nehéz szépen megnyírni egy kisebb kutyát?

Figyelt kérdés

Anyósom shi-tzuja. Igazából már néztem ki neki kozmetikust, de párom nem rajong az ötletért - van elég dolog amire költeni kell most, éppen házat újítunk... anyósnak pedig annyi a hozzáfűzni valója, hogy neki nincs pénze ilyesmire -.-

Arra volt esze hogy végignézze, ahogy gubancolódik a kutya szép lassan.

Szerintem 4000ft nem lenne sok a teljes kozmetikáért, de ha tudom, szívesen megnyírom én is, csak legyen vele valami, mert félek hogy kap valami bőrfertőzést. Nem kap semmi levegőt a bőre... lassan úgy néz ki mint egy bárány.


Tudnátok valami tanácsot adni? Nem szeretném megvágni szegényt :/

(Aztán ha nem sikerül, akkor marad a kozmetikus :))


2011. ápr. 6. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Elkezdheted, de lehet, hogy többet ártasz, mint használsz. Pl. ha nem vagy elég gyors, a felénél (negyedénél) besokallhat, és nem tűri tovább, akkor még rosszabb. Vagy, ha eleve nem tűri a gépet, ollót, akkor belevághatsz, vagy húzhatod a szőrét, főleg, ha már rossz állapotban van. Egyszer kéne elvinni kozmetikushoz, utána már egyszerűbb karban tartani.
2011. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linkeket, de nem hiszem hogy a kis vakarcs szó nélkül hagyná hogy így levágjam :)


Első válaszolónak: én is attól félek, hogy megunja. Fürdetésnél is szegénykém egy darabig tűr, de ha megunja, akkor áll a bál...

meg nem is szeretném húzni a szőrét - bár csak ollóval tudnám nyírni, mert fél a hajszárító hangjától is, akkor a géppel már meg sem próbálom... azt hiszem mégis betervezem azt a kozmetikust :/

Köszönöm a válaszokat :)

2011. ápr. 6. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindhárom válasz én voltam. Tényleg az a baj, hogy főleg, ha nem ápolt, rengeteg ideig tart, és fájdalommal is járhat, úgyhogy nem ajánlatos nekiállni.
2011. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekünk tacsi van, azzal azt csinálhatok, amit akarok, még azt is tűri az aranyom, hogy húzzam a szőrét (persze nem direkt csinálom, csak kiszedem belőle a koszt).


én szerintem géppel hamar letolhatod, nekem nem is tetszik a hosszú szőrű típusa, inkább a rövid:

[link]

ez egyszerűbb is, mint "vonalzóval" kimérni a szőr hosszát, és utána jó ideig semmi probléma nem lesz vele

gép és olló, meg fésű és gyorsaság :D


sok sikert!

2011. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon be van filcesedve a szőre akkor mindenképpen először a kozmetikust ajánlom,ő géppel hamar levágja neki,mert ha a bőréig vannak a gubancok akkor nagyon könnyen bele vágsz ollóval.Utána te is ki tudod igazitani.Ha csak egy kicsit akkor fésüld ki amennyire csak tudod és utána vágd le.Ha elfogy a türelme akkor hagyd egy kicsit piheni utána folytasd.De előtte semmikép ne fürdesd meg mert csak jobban összeáll a szőre....
2011. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most megnéztem, sajnos teljesen a bőréig össze van állva a szőr, ezt még a pápa se imádkozza ki belőle...

Holnap kérek időpontot a kozmetikushoz, köszönöm a válaszokat! :)

2011. ápr. 6. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!