Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelhetem-e a két kutyámat...

Nevelhetem-e a két kutyámat másképpen?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű kutyánk, aki ágyban alszik, eléggé el van kényesztet és van egy nagytestű, akit nevelünk a fennel könyv szerint.

Nem szeretném a picit nem felengedni az ágyra, de félek, hogy a kivételezés miatt elveszítem falkavezér szerepemet.

Szeretném ha a pici velem aludna az ágyban, ha felugrik az ölembe megvakargatom, a nagyot viszont nevelni szeretném.


2011. ápr. 8. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Nincs kivételezés.

Vagy mindkettő az ágyadban aludhat vagy egyik sem!!!

De nem is értem hogy jutott ez eszedbe. Ha lenne 2 gyereked, ott is egyiknek mindent megengedsz fényesre nyalod a seggét a másikat meg leszarod.


Elárulom, és eleve ha Fennel szerint nevelsz tudnod kéne, hogy az a jó a kutyának ha úgy neveled ahogy a nagyot. A kicsi meg ideroncs egy szar kutyaélete van, csak te hiszed azt hogy neki jó, mert magadból indulsz ki. De ne lepődj majd meg ha a 2ős nevelésed miatt kinyirja majd a nagy a kicsit, de akkor nemerészeld a nagyot szidni és verni a te h*lye 2 ős nevelésed miatt!!! Üdv.

2011. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
NEKEM KÉT KISTESTŰ KUTYÁM VAN.AZ ELSŐT ELKÉNYEZTETTEM-ÍGY TÖK NEVELETLEN.A MÁSODIKKAL ELSŐ PERCTŐL SZIGORÚBB VOLTAM-ÍGY Ő OKOSABB,ÉS JÓL SZOCIALIZÁLÓDOTT!DE SEMMI GOND NEM ADÓDOTT EBBŐL.
2011. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez olyan furcsa. A kicsi kutya ugathat, támadhat, moroghat mármit megtehet mert olyan cuki, és "áááá, neom olyan vészes". Ha ugyanaz a kutya nem 6, hanem 60 kilós lenne, akkor hitetlen "kezelhetetlen vérszomjas vadállat" lenne, akit "el kell altatn". A kis méretű kutya az nem kutya? Miért kell vele kivételezni?
2011. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De!!kutya a kistestű kutya is.nem erről van szó.csak ezek kis ölebek..tutujgatjuk..elrontjuk!Nyilván egy 60 kilós kutyával meg nem fog az ember hemperegve az ágyban játszani!Persze a kicsike kutyákat is meg kell nevelni,nem vitatom!De más a reszortja egy hobbi kutyának....és más mondjuk egy rendőr németjuhásznak!!Nem beszélve arról hogy az én picurka kutyáim ettől függetlenül,hogy tutujgatom őket,nagyon is okosak!
2011. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kivételezni egyik kutyával sem, mert féltékenységhez - ebből kifolyólag bunyóhoz - vezethet vagy hierarchiai küzdelem helyszínévé válik az ágyad. Aki az ágyban veled együtt vagy nélküled alszik az a főnök. A legrosszabb akkor következhet be, ha magabiztossá válik az egyik kutyád és az ágyra feküdve fitogtatná elsőbbségét a rangsorban (te meg mehetsz a földre aludni,mert nem fog odaengedni). Egy 60 kilós egyeddel ez már nehéz eset!
2011. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jogos!!De pl én egyedülálló vagyok..sokszor félek éjszaka..és engem megnyugtat ,hogy a kutyáim ott szuszognak az ágyban!
2011. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
bocs!!!!!!!ez már igaz,hogy nem ide tartozik.de mindegy
2011. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó, értem én, hogy az embernek jólesik a kutyája közelsége, csak azt nem szoktam érteni, amikor a kutya méretével magyarázzák, hogy mit szabad és mit nem. Az én kutyám majdnem 70 kiló, és én is szeretek hozzábújni vagy birkózni vele, csak nem az ágyban, hanem kint a füvön kutyázós ruhában.
2011. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én nem a méretével magyarázom!ilyenről szó nincs!!csak vannak pl -munkakutyák(örző-védők),-szánhúzó kutyák,-mentőkutyák,-pásztor és terelő kutyák,-vadászkutyák,és persze a Kedvtelésből tatott vagy társasági kutyák azaz az-ölebek....a kutyufajták törpéi melyek az anyai ösztönt kiváltó gyermeket szimbolizálják,és már az antik Rómában is kedves társnak számítottak!!!Tehát rengeteg féle fajta kutya ,mind-mind más csoportban,más funkcióval!!!!Akkor légyszi,had tutujgassam már a kicsikémet!!!!De majd ha kábszer kereső kutyát szeretnék....jobban odafigyelek:)
2011. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kutya méretéből nem mindig következik az, hogy tutujgatni való-e vagy esetleg munkakutya. Az én 70 kilós mackóm is családi kutya, se nem szánhúzó, se nem örző-védő, hanem tutujgatni való öleb, csak épp nem kapok levegőt, ha az ölembe ül. Az viszont elég defektes lelkivilágra vall, ha a gazdi a kutyát plüssjáték helyett tartja tutujgatni, és nem veszi figyelembe a kutya mint faj szükségleteit! Gondolok itt arra, hogy a kutyának következetes vezetőre van szüksége, a kutyának szabályokra van szüksége, a kutyának van 4 lába amivel tud sétálni és nem kell cipelni, a kutyának találkoznia kell más kutyákkal meg úgy egyáltalán, a kutya nem ember és arra van szüksége, hogy kutyaként élhessen. Mérettől függetlenül.
2011. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!