Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktatható le a...

Hogyan szoktatható le a kutyám arról, hogy minden neszt megugat, és hogyan nevelhetem rá arra, hogy ha azt mondom neki, csönd, be is fogja a kis száját?

Figyelt kérdés
A csivavám amennyire kicsi, annyira agresszív. Ha idegen jön hozzánk, nagyon ugat, odakap. Ez otthon még nem volt akkora probléma, mert családi házunk van, nem hallották a szomszédok, viszont a napokban elhoztam magammal a kutyit oda, ahol tanulok, itt pedig panelban lakom, ahol az ugatásával majd\' eladja az egész lépcsőházat. Ha jön egy vendég hozzám vagy lakótársaimhoz, teljesen kikel magából, és nem fogja be, hiába szólok rá. Hogyan nevelhető át e téren? Ráadásul a lépcsőház majdnem minden apró neszére mordul, csodálom, hogy még nem szóltak a szomszédok. Hogyan szoktatható le az állandó ugatásról? 11 hónapos, de csak 3 hónapja van nálam, aminek javát a családi házban töltötte, csendes környéken, talán csak meg kell szoknia a zajt? Otthon van kert, most le kell vinnem sétálni, hogy el tudja végezni a dolgát, és a szembejövő járókelőkre is ráugat. Talán az lenne a legjobb neki, ha otthon hagynám, ahol nyugi van?
2009. márc. 3. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Kutyaiskolába kéne vinni, hogy megneveljék. Szerintem abszolút főnöknek hiszi magát.
2009. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg nagyon bizonytalan, és ki van térve a hitéből. a pontosan betartott napi rutin és a pozitív megerősítésen alapuló nevelés adna neki biztonságérzetet, de ezt elég nehézkes kvázi házilag megoldani, főleg, ha még tanulsz is. nem csak trénerként kell jelen lenned, hanem egy biztos pontként, mert a jelenlegi helyzet alapján úgy vettem észre, tök egyedül érzi magát egy új és szokatlan helyzetben.

Lehet, hogy jobb lenne neki a megszokott közege. amúgy is, a kicsi kutyák közt sok ilyen tapasztalható, mert hát ugye azért látják h ők kicsik,de mindenki más nagy.

2009. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én eleinte tapsoltam a kutyámnak, de ez nem vált be. Aztán amikor ugatott, leültem vagy feküdtem vele szembe..és hangosan beleugattam a fülébe...Azóta nem ugat esténként (panelben lakom). Utcán meg kicsit meghúzom a pórázt, csak annyira, hogy észrevegye hogy én vagyok a főnök.

Egy próbát megér, nekem bevált (2-3 hét alatt)

2009. márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok kotekedni , de a kutyaiskolas valaszt gyakorlatilag legtobb kutyaskerdeshez oda lehet irni , s azzal el van intezve , de pl az en varosomba nincs kutyaiskola , es nem is hallottam , hogy a kornyeken lenne itt barhol is Szekelyfoldon. Amugy engem idaig egy kutya harapott meg egy csivava :)) , a kis agressziv dog mindenkit ugatott az utcan odafutott a labamhoz s jol belebaszta a fogait , aztan jarhattam veszettsegelleni vedooltasokert a korhazba , az az erdekes az egeszbe , hogy a nagy koborkutyaktol se felek , altalaba semmilyen allattol sem , es akkor egy ilyen kicsi vakarcs belemmar.. xD
2009. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!