Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pórázra szoktatása (? )

Kutya pórázra szoktatása (? )

Figyelt kérdés
A kutyámat nem lehet sétálni vinni mert megőrül a póráztól rárakjuk és ugrál nem bír magával ha ki viszem az utcára akkor nem zavarja a póráz akkor húz az utcán már vittem sétálni de ott nem tanul meg az udvaron akarom tanítani ott meg zavarja a póráz! Hogy szoktassan pórázra? 1 éves Golden és Labrador keverék!
2011. ápr. 8. 15:51
1 2
 1/14 MissWhite ***** válasza:
Ne hagyd hogy húzzon...tartsd a pórázt erősen és ne hagyd hogy a kutya húzzon célszerű hogy eleinte csak az egyik oldaon próbáld meg vinni de a pórázt tartsd szorosan .Ha vergődik ültesd le simogads hogy hadd nyugadjon le után próbáld újra
2011. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkora mint egy kuvasz borzasztóan erős apukám se bír vele és nem meri kivinni már attól félünk, hogy a bőrpórázt is elszakítja és próbáltam megnyugtatni de akkor nem figyel rám és lehetetlen pedig már határozottan rászoltunk!
2011. ápr. 8. 16:08
 3/14 MissWhite ***** válasza:
Gondolom fenőtt kutyáról van szó..:S
2011. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
írtam, hogy 1 éves!
2011. ápr. 10. 18:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen gazdi.

Te mit tennél, ha hirtelen kínaiak között kellene élni és mindenfelől kínai utasításokat kapnál?


Menjetek kutyasuliba, mert itt virtuálisan kezdő kutyás nem fog megtanulni kutyával bánni.

Egyébként eddig nem vittétek sehova? Egy kutyát nem egyévesen kell elkezdeni tanítani pórázra...

2011. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ha már így alakult, hogy csak most kezditek el, akkor el kell sajátítani a megfelelő ismereteket. Falkavezérség nagyon fontos, a sétát a kutyák vadászatnak fogják fel, amit a falkavezérnek kell vezetni, ő dönti el merre menjen a falka, ezért húz a kutyád. A pórázt már összekapcsolta a sétával, tehát a vadászattal, ezért nem lehet vele bírni a kertben. Ha googleba beírod, hogy cerberos kutyaiskola falkavezérség ki fog neked dobni egy oldalt, ahol pontokba szedve le vannak írva a legfontosabb dolgok amikre érdemes odafigyelni. Amíg megérik a dolog, azt tudom csak javasolni, hogy vidd ki a pórázt, és várd meg míg a kutya lehiggad. Tudom, hogy úgy fog tűnni, hogy sosem hagyja abba, de egyszer abba fogja, és neked meg kell várnod. Teljesen nyugodtnak kell maradnod, ne is vegyél tudomást a kutyáról, mintha ott sem lenne. Aztán ha már nyugodt állapotba került, csatold rá a pórázt. Ha elkezd megint viháncolni megint várd meg míg abbahagyja (addig ülj le egy székre mondjuk). Ezután kezdődhet a séta a kertben. Ha húz, forduljatok meg azonnal. Mondjuk valószínűleg az utcán kellene kezdenetek, ott kezd el húzni a kutya is. Ne foglalkozz vele, hogy hülyének néznek, hogy méterenként forgolódsz a kutyával:P Lényeg h ha húz, akkor forduljatok meg. Hamar meg fogja tanulni, hogy ha húz, akkor nem fogtok előre haladni. Első blikkre ennyi, de a falkavezérség tényleg nagyon fontos, olvassatok utána!
2011. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Hát nekünk a német juhász pont ilyen volt! De ő magától kiszokott belőle!:)
2011. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 (L) Bella (L) ***** válasza:

Ahogy Jan Fennel írta, mindent az alapoktól kell kezdeni.

Javaslom, hogy olvasd el ezt a könyvet:

[link]


Tudom, hogy így elsőre nem tűnhet a legjobb tanácsnak a falkavezérséggel jönni, de hidd el, ez tényleg működik!


Sok sikert Nektek!:)

2011. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem tényleg érdekelne, hogy hogy volt séta egy éves kora előtt...?
2011. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy éves kora előtt még nem volt benne ennyi erő. Már akkor is húzott és próbáltam ezt a megfordulást meg több dolgot is de nem használt. Úgy volt, hogy kisebb korába csak az elején húzott elindultunk lehiggadt és tudtam vele normálisabban menni. De ahogy erősebb lett már nem tudok vele sehova menni. Most jön egy lány aki segíteni fog nekem!
2011. ápr. 13. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!