Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy fehér...

Golden retriever vagy fehér svájci juhászkutya?

Figyelt kérdés
Egy mozgékony és okos kutyát, eljárnék vele versenyekre, rengeteget lennénk egyutt kivéve amikor hétkoznap dolgozom ami kb.7-8 óra, de aztán csak egyutt mindenhová vinném ahová lehet. hétvégén hatalmas túrákot tennénk, és szeretek futni vagy biciglizni vagy korizni járni is ahová persze elkísérne. Egyeduli kutya lenne és jelenleg egyedul lakom egy kertes házban.
2011. ápr. 8. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
svájcira szavazok :D mostanában mindenkinek goldene van...biztos szuper fajta de már rém uncsi...
2011. ápr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább goldie.
2011. ápr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy volt e már előtte kutyád, vagy hogy mennyire vagy ,,domináns" jellem. Ha még nem volt, akkor inkább goldie. Ők nagyon kezesek és okosak, plusz iszonyatosan kötődnek. Nekem is volt és az ő világa csak körülöttem forgott :)

Egy juhászkutya szerintem önállóbb.Talán kicsit izgalmasabb is.

Persze úgyis a te kutyád lesz, te fogod nevelni, tehát a fajta majdnem mindegy. Esetleg nézz meg kiskutyákat és amelyikbe beleszeretsz, azt vidd haza. Remélem megtalálod a tökéletest.

2011. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

én goldira szavazok..

elsö válaszolo jo lehet,de ha azt nézed,hogy a svájci az egy szinhibás német juhász" akkor ugyan ott tarttunk.Az már más kérdés,hogy a fehéret nem veszik annyian mint a sima német juhit.

2011. ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig egy kidobott,megunt árva menhelyi kutyára szavazok!
2011. ápr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő van, teljesen más egyének. A golden retriever ha sok embernek van ha nem, nem unalmas aki megbecsüli és szereti. Barátságos jó jelzőkutya, de beenged sok embert. Mindig hallgat a gazdira, jól kijön más állatokkal és emberekkel. Imádja a gyerekeket . A svájci Juhász olyan házörző, hogy a gazdi jelenlétében beenged embereket barátságos. Ha a gazda nincs jelen, vagy otthon megmutatja a másik oldalát, domináns és védi a területét. Lehet beenged akkor is embert (neveléstől függ) de ki már nem;) Nagy figyelemre van szüksége, sok mozgásra és fegyelmezésre! Az én kan kutyám elég domináns a többivel , de most lett ivartalanítva. Az enyém fiú létére nagyon bújós és mivel kölyök kora óta egy cicával is él, szereti is őket.:)
2013. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4/6 A svájci Juhász nem is hasonlítható össze a nj-al, és nem színhibás. Fehér farkasból lett kitenyésztve teljesen más a jelleme,testfelépítése is. Azért veszik kevesen mert drága ritka és nem akárkinek való.
2013. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!