Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Foxi kutyámat hogyan tudnám...

A Foxi kutyámat hogyan tudnám leszoktatni a folytonos ugrálásról, és hogyan tudnám tanítgatni?

Figyelt kérdés
Mert néha alkalmi süket amikor rászólok, vagy ha hívom magamhoz.
2011. ápr. 9. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát figyi nekem Pomerániai Törpespicc-em van de az is ilyen hiperaktív..Ha úgyvan én tudok linkelni oldalt.:)
2011. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
azt nagyon megköszönném :D
2011. ápr. 9. 09:33
 3/13 xnorkax ***** válasza:

Ha ugrál, fordulj el tőle, használd a tiltószavadat és még véletlenül se simogasd meg! Nincs szemkontaktus, ne beszélj hozzá, ne érj hozzá, tégy úgy, mint ha nem is lenne ott! Ha megnyugodott és esetleg lefekszik, akkor hívd magadhoz és dicsérd meg jó alaposan! :) Ez hamar beválik. Ha nagyon kitartó lenne zárd be valahova 10 percig. Ha letelt az idő, menj be hozzá. Ha ismét ugrál, újabb 10 perc. Hamar rájön, mi a szitu.

A foxterrier vadászkutya. Benne van a nevében is, terrier. A terrier féléknél alapból keményebb dió a behívás 100%osan elsajátítása, de nem lehetetlen. Amíg nem tökéletes a behívás ne engedd el, inkább használj kiképző pórázt, esetleg flexit. A behívást olyan helyeken gyakorold, ahol nem tud elszökni, eltűnni. Mondjuk egy kutyafuttató tökéletes hely erre. Ha hívod, de nem jön, akkor kezdj el futni egy irányba. Ilyenkor, ha minden jól megy, követ. Ha odajött hozzád mindig dögönyözd és jutalmazd meg. Sose te fuss utána! Ha nagyon nem akar jönni és már mindent kipróbáltál bújj el egy fa mögé. Keresni fog, talán pánikba is esik. Így rá fog jönni, hogy mindig szemmel kell tartania téged. A behívást segítheti mondjuk egy labda is, amit nagyon szeret.

2011. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom!!!
2011. ápr. 9. 13:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Amikor rá se nézek abbahagyja azugrálást, de van egy kis bibi. Amikor megdícsérem, rögtön elkezd ugrálni. Már végigcsináltam kb. 20-szor de mindig ugyanaz a helyzet. A kutyafuttatós ötlet is jó lenne, de Tiszalökön nincs semmi ilyesmi. Valami ötlet?
2011. ápr. 9. 13:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.:

[link]

[link]

[link]

Az utolsónál a bemutatkozásba kell keresgélni!:)

De ám igen barátnőm is ezt csinálta a kutyájával, hogy elfordult és mikor megakarta dicsérni már pattogott is tovább..Akkor ő rászólt dehát Törpe Pincser ami kicsit hiperaktív..:)

2011. ápr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem simaszőrű foxterrierem van, de még arra is kíváncsi lennék hogyan tudnám leszoktatni az ugrálásról és a harapgálásról. mert ha meglát, addig ugrál amíg ott vagyok. ha egy teljes napot lennék ott, egy teljes napot is ugrálna. Ha kifárad, iszik egy kis vizet, és folytatja tovább, még sétálni sem lehet vele. szinte hihetetlen. Ha kifárasztom, és pl. bemegyek a lakásba 5 percre ha vissza kimegyek kezdődik előről! valami ötlet?
2011. ápr. 10. 08:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam csinálni,hogy eldobok egy labdád..

De nem gumit hanem teniszlabdád..Nekem visszahozza.:)

Játsz vele így utánna pedig próbáld meg,hogy ugrál-e még.

2011. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem akarja visszaadni.
2011. ápr. 10. 10:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Pedig a Foxi kutyusok tanulékonyak állítólag.:)
2011. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!