Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak, hogy...

Mit adjak a kutyámnak, hogy egy kicsit hízzon?

Figyelt kérdés
Acana adult dog-al etettem.Az ajánlott adagot kapja,sőt még többet is.Mivel tudnám dúsítani amitől egy kicsit hízna (kb2-3kg-ot)?
2011. ápr. 9. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
az én kutyám az ajánlott adag másfélszeresét kapta és úgy se hízott...most kapja a 3x os adagot és kezd végre normális súlyban lenni és nincs kinn az összes bordája...a tápra írt adag csak egy opció van kutya akinek az kevés mert lemozogja vagy gyorsabb az emésztése...a dokim most először mondta a kutyámra, hogy jó súlyban van és mondta, hogy adhatok többet ha tényleg ennyire nem elég a kutyának... meg most a vadászkutya tápot adjuk ami emelt zsírtartalmú abból elég neki ahogy nézem a másfélszeresei is és nem kezdett el fogyni..
2011. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi kolbászt adtunk neki. :D
2011. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!A legelső válaszolótól kérdezném,milyen vadászkutya tápot adsz a kutyádnak?Kiváncsi lennék, mert az én kutyám is vadász kutya.Chudleys-t?
2011. ápr. 9. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nincs bajod az Acanával, akkor én azt ajánlom, hogy térj át a Sport & Agilityre. Élénkebb kutyáknak csakis az való, nem az Adult Dog.

Az én kutyám a 3 hetes éhségsztrájkot azért úszta meg károsodás nélkül, mert olyan magas az energiatartalma, hogy az a kevéske, amit mutatóba evett, adta neki az üzemanyagot a szervezetének.

2011. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg ezt kapja.De nem igazán hizik töle.
2011. ápr. 9. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

óvatosan keverj a kajájához egy kis disznózsírt (vagy adj neki jó bőrös farhátat vagy más zsírosabb csibeaprólékot) a táp mellé.

érzékenyebb gyomrú kutyával óvatosan! fokozatosan lehet növelni neki hétről hétre (először csak fél evőkanál, aztán szépen egyre többet).

2011. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én masszát szoktam: főtt tojás-zsiradék-tejföl/túró/joghurt. És húst, amikor van.

De valami akkor nincs rendben, hogy ennyire nem tudja felvenni a tápértékét.

A fő energiaforrás a zsír benne, aztán a fehérje, aztán a szénhidrát. Ez a táp leginkább szálkásít, nem párnásít, tehát az arányokat megváltoztatja (testzsír), ezért soványabbnak nézhet ki a kutya.

Ebből úgy tűnik, hogy szénhidrát kellene neki, hogy testzsírt növelhess, felszedjen a kutya. Szóval az én masszám felejtős, akkor inkább keverj neki hozzá főtt rizst, és úgy egyensúlyban lesz.

De biztos szüksége van hízlalásra (hájra)? Az izmokat felépíti a zsír+fehérje, a zsírszövetekhez kell a szénhidrát (rizs).

2011. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Kolbász nem jó mert túl fűszeres.

A táphoz adhatsz megfőzött csirkefarhátat tésztával vagy rizzsel esetleg üthetsz ár egy tojást vagy tehetsz rá egy evőkanál oliva olajat CSAK ha most elkezded lehet utána nehéz lesz vissza szoktatni a tápra.

Vagy menj el a henteshez és valami zsíros valamit válasszatok biztos tud valamit ajánlani amit utána meg tudsz neki főzni.

Még adhatsz neki natúr joghurtot is.

2011. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(Tejföltől sok kutyának hasmenése lesz, a joghurt pedig nem hizlalásra való -.-")

Mi is próbáltunk sport tápot, nem vált be, kutyám csont sovány maradt, ha adagot emeltem, akkor hasmenés. :S

Nekünk az vált be, hogy a tápjához minden nap hozzácsaptam egy nagy kanál sertészsírt. Másik, hogy tepertőt is kapott a táphoz. Így nem kellett az adagot emelni, nem volt hasmenés és egy hónap alatt szépen összeszedte magát.

Sok táppal az a baj, hogy a fehérje-szánhidrát-zsír arány adott kutyának nem megfelelő. A sport tápoknál ez az arány nem változik jelentősen, csupán a fehérjetartalom magasabb néhány százalékkal, de hizlaláshoz ez sem jelentős. :S Szerintem próbáld ki te is a tepertőt vagy a zsírt, de kúra szerűen, hosszabb távon. Ha néhány hét után sincs eredmény, akkor emelj a zsír adagon még.

Esetleg nem lehet, hogy valami szervi ok van, ezt sikerült már kizárni?

Másik lehetőség még, hogy vannak olyan kutyák, akik alapból nagyon vékony testalkatúak. Vagy később érnek meg, csak olyan 4 éves koruk körül erősödnek meg rendesen, addig nagyon gizdák. A te kutyud mennyi idős és milyen fajta?

2011. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!