Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak hogy...

Mit adjak a kutyámnak hogy hízzon? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most fogadtam örökbe egy 4éves kan Shih tzu kutyust. Minden rendben lenne, de szerintem eléggé sovány. Érezni a kis csontjait,bordáját mikor simogatom. Előző gazdijánál száraz tápot kapott - én is azt adom neki. Tegnap kapott főtt csibehusit is meg 2db csontot, de később hányt (nem tudom a kaja minőségétől vagy mennyiség volt neki sok?)

Ma vettem neki konzervet, megette,remélem nem lesz rosszul.


Tudnátok ajánlani valamit,ami nem árt neki,de kicsit hízik tőle?


ja és még 1 kérdés: Előző gazdija mondta,hogy ők ki szoktak hagyni hetente 1 napot,akkor nem kap enni semmit,hogy tisztuljon a gyomra.Szükséges ez? vagy adhatok neki nyugodtan minden nap enni?


2010. febr. 8. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát minden kajától hízik egy kicsit. Azt tudom javasolni, hogy naponta többször adjál neki enni, talán attól jobban fog hízni.

Azt viszont az előző gazdija nagyon rosszul tette, hogy hetente egy napot nem kapott enni a kutyus. Gondolj bele: neked milyen lenne, ha egy nap nem ehetnél, csak ihatnál?

Szóval szerintem nyugodtan adj neki mindennap, sőt többször, amíg meg nem hízik, aztán átállhatsz a napi egy kajcsizáshoz:)

2010. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan adhatsz neki minden nap enni.Hallottam hogy valaki minden kajáltatáskor egy kanál zsírt kevert a kutya kajájába és attól fölhízott.Vagy csak adj neki több kaját.
2010. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a csont nem a legjobb a kutyiknak, pláne ha szárnyas, mert szilánkosan törik és felsértheti a nyelőcsövét, gyomrát.(pláne,hogy kistermetű)szóval én azt abszolút száműzném az etetéséből.

A csirkére sok kutyi allergiás, de ez szerintem nem hányásban jön ki.

Az, hogy heti egy koplalós nap,én is sok helyen hallottam, és mi is tartjuk általában.(indoklás: a kutyának a ragadózókéhoz hasonló gyomra van,aki ugye nem mindig jutnak kajához,ezért tanácsos böjtnapot tartani)

Ja és,hogy a kérdésre válszoljak, lehet,hogy mohón evett,vagy ha nem a táppal vegyítve adtad neki, akkor a hirtelen váltás miatt is.

Én ezeket így tudom,ha tévedtem volna majd javítanak az utánam szólók:)

Amúgy ha te soványnak érzed nem biztos,h az.Inkább állatdokit kérdezd meg erről,hiszen ő mégiscsak jártasabb a témában.

2010. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a gyors válaszokat.

Én is furának tartottam,hogy nem kapott egy nap kaját.

Túl sokat nem merek adni neki,mert félek hogy kihányja mint tegnap este... de majd próbálom valahogy fokozatosan kicsit többet adni neki.

2010. febr. 8. 19:00
 5/12 A kérdező kommentje:
oh,még valami, ma voltam üzleten de nem volt kutyakonzerv csak cicáknak való. Ugye attól nem lesz baja? nem rendszeresen adnám neki,csak most.
2010. febr. 8. 19:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Vigyázz a macska konzervvel, nehogy elkezdjen szegény nyávogni:))) Amúgy az én kutyám se kap enni vasárnap és semmi baja, kell neki az az egy nap. A kutyád meg szépen lassan szoktasd hozzá hogy rendesen kap enni, ha hirtelen mindig bezabál beteg lesz, ne aggódj szépen lassan össze fogja magát szedni, ne zabáltasd mert az se tesz neki jót, legyél türelmes.
2010. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyámmal is ez volt a baj sajnos nagyon sokáig tartott neki hízni, de meglett az eredmény. Egy nap 2szer etettem kemény kajákkal adtam nekik egy kis tápo meg emberi ételt is.

2010. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a tanácsokat
2010. febr. 8. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:
csak annyit hogy a konzervtől nem fog hízni a kutyád mert annak 75%-a viz és kevés ásványi anyag van benne!adj neki húst inkább többször és a zsíros dolgot is próbáld ki annak tényleg működnie kell!
2010. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nemlehet hogy bélférge van a kutyádnak és attól nem hízik ?
2010. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!