Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen lehet először...

Mennyi idősen lehet először fedeztetni a szukát? (kistermetű)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Akkor ha már meg van a tenyészszemléje, kiállítási eredményei, szűrései és eljött az ideje, hogy be legyen fedeztetve. Bár nem hiszem hogy tenyésztő vagy mert akkor ezt tudnád.Ha meg kezdő tenyésztő vagy keress fel egy másik tenyésztőt aki segít majd.
2011. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem,kinek mi a saját véleménye.Mikor lehet legelőször fedeztetni a szukát?
2011. ápr. 9. 21:12
 3/28 anonim ***** válasza:
31%

Mondom mire eljutsz oda hogy vannak kiállítási eredmények, tenyészszemle stb... és meg van a megfelelő kan meg van a kennelnév stb... addigra pont be lehet fedeztetni

am kb1,5-2 éves korban szokták ajánlani bár szerintem ideálisabb a 2-3 éves kor ha szaporító vagy akkor ezt nem látod :D

remélem nem szaporítani akarsz!!

2011. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem.Tenyészteni akarok.De olyan abszurd válaszok vannak,hasonló kérdésekre,hogy kíváncsi voltam,ki hogy gondolja.A 1.5-2 év a normális szerintem,vagy a 3. tüzelés.Az említett dolgok másfél éves korra meglehetnek,ha jó a kutya.
2011. ápr. 9. 21:26
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Akkor elnézést csak tudod a mai világban annyi a mocskos szaporító ...

1,5 éves korában lesz meg a 3. tüzelés nem ?:D

2011. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Hát,nálunk igen,de nagytestűeknél biztos később,ha 10 hós körbe tüzelnek először.Akik ilyen 3-4 éves korokat írnak,azok a kezdő szaporítókat próbálják minél későbbi fedeztetésre rávenni,vagy komolyan azt hiszik,hogy akkor lehet legelöbb?
2011. ápr. 9. 23:06
 7/28 anonim ***** válasza:
Elárulom,hogy nagyon komoly tenyésztők(pl.az ismerősöm,aki kétszeres aranykoszorús mestertenyésztő)közül is sokan várnak a szuka 3 éves koráig.Előbb is lehetne fedeztetni,de mégis adnak a szukának bőven időt,hogy agyilag is felnőjön a feladathoz,meglegyen az összes kiállítási és eü.szűrési eredmény stb.
2011. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Érdemes megvárni a 2 éves kor legalább. vannak olyan betegségek is amikre csak 18-20 hónapos korban lehet szűrni.

(Wobbler)

2011. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
érdemes megvárni a két éves kort
2011. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Érdemesebb inkább szaporítás helyett ivartalaníttatni.

Vagy a kutyád kölykeiből akarsz magadnak pénzt?

2011. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!