Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen lehet először...

Mennyi idősen lehet először fedeztetni a szukát? (kistermetű)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 21:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igen,minden kutyám tk-ves volt,a kölykök is.90%-a külföldön van.Nem kereskedő által.A kutya tényleg sok,attól még nem vagyok szaporító.Főleg,hogy 5 éve nem volt nálam alom,meg még 1 évig nem is lesz.A kérdés pedig puszta kíváncsiság mások véleményére.Korábbi kommentben már írtam.Mi volt még?Ja igen,szűréseik régen voltak,ennek a szukának meg lesznek,mire fedeztetem.
2011. ápr. 22. 04:05
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha tudsz a kölyköknek gazdát, rászorultnak miért nem?

Persze, külföldön több pénzt fizetnek.

És tudod követni a kölykök sorsát?

Ne röhögtess!

Inkább kutyákat ments, ha szereted őket és ne pénzt keress rajtuk!

2011. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Miért fizetne a külföldi vevő többet?Én azért mindig örültem ha kifelé vittek kutyát.Képzeld,kivétel nélkül ivartalan mind,ami elhagyta kis hazánkat.Először még nem is tetszett,mert hozták magyar kiállításra egyik-másikat,csak nézőnek.Láttam hogy verné a mezőnyt,de nem indulhat mert ivartalanították.Azóta már örülök neki.Igen,a megoldás az lenne,ha pár évre leállna a kutyagyártással mindenki,szaporító,Józsi bácsi,meg a tenyésztők is.Amíg gazdás nem lesz minden már megszületett kutya.Meg az is jó lenne,ha az országot végre úgy vezetnék,hogy az nekünk is jó legyen.Szerinted megoldható?
2011. ápr. 23. 09:21
 24/28 anonim ***** válasza:

Magyarországon megoldható-e lenne? Tuti nem.

Nyugatról csak az jön át, ami ott is probléma.

Állatjogi, nőjogi, természetvédelmi kérdésekben nagyon alul vagyunk, meg minden fontosabb dologban.

2011. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

".Meg az is jó lenne,ha az országot végre úgy vezetnék,hogy az nekünk is jó legyen.Szerinted megoldható?"

Nem.

Mert nagyban és fönt is ugyanúgy gondolkoznak és cselekszenek, mint lent kicsiben.


Egyetlen tenyésztő/szaporítót sem érdekel annyira a hazai kutya helyzet, hogy a saját állományát ne szaporítaná.

Majd más, majd akit annak minősít, de ő kivétel.

Ugyanaz van fent is. Egyetlen politikust sem érdekel igazán, hogy milyen az ország helyzete, a saját zsebe és hatalma fontosabb. Majd más legyen önzetlen és hatékony.


Úgyhogy nép és vezetői egymásra találtak ebben az országban.

2011. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

Az az érzésem, hogy egyetlen külföldi vevő sem vásárolna kutyát a kérdezőtől, ha tudná, hogy itt kérdezősködik.

Ha tényleg külföldre ad kutyát, akkor azon lelketlen szaporítók közé tartozik, akik a kölyökkutyákat eladják kereskedőknek, hogy aztán a fele se érje meg a kinti boltot a szállítás alatt.

Egy-két ilyen lelketlen szaporítót már lefüleltek, remélem a kérdezőre is sor kerül idővel.

Mert a kérdése olyan amatőr, hogy az érzésem igencsak helytálló!

2011. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Utolsó,mi lenne ha nem csak a kérdést olvasnád.Pontosan tudom,hogy mikor lehet,és én mikor fogom,ha fogom fedeztetni a kutyámat.Arra vagyok kíváncsi más,hogyan gondolja,hogy 3-4 évesen fogja tenyésztésbe a kutyát,(tegyük fel egy fajtareprezentáns,egészséges példányt)max 1-1.5 évente elleti,és 6-7 évesen már mehet is nyugdíjba.
2011. ápr. 23. 15:52
 28/28 A kérdező kommentje:
Ja,és nagyon érthetsz a dologhoz,ha azt hiszed,külföldre csak kereskedő visz kutyát.Az 1. almot egy az egybe,külön, külön családok vitték,Ausztriába,csehekhez,meg Németországba.
2011. ápr. 23. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!