Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hónapos kiskutyák már...

1 hónapos kiskutyák már elválaszthatóak az anyjuktól?

Figyelt kérdés
Már esznek konzervet. Száraztápot csak beáztatva adtam nekik. Nagyon élénkek és játékosak:) Viszont azt olvastam hogy csak 8 hetes kortól elválaszthatóak. Ugye ez nem ilyen szabályszerű?
2011. ápr. 10. 14:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

megint a 2. vagyok,csak egy tipp:

ha nagyon nem tudod anyuddal megértetni,hogy még korai az elválasztás,mutasd meg neki az itt lévő válaszainkat.lehet,hogy segít :)

2011. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Köszönöm szépen a választ. Mindent megteszek értük.

Lehet hogy kérdésbe kellett volna írnom hogy 5 hetesek:)

2011. ápr. 10. 15:09
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

sokkal jobban járt volna a kutyád ha vemhesen ivartalanítod...jelenleg a menhelyek felében kölyök stop van mert tele vannak.

Igen utána olvastál a neten utána idejössz és reménykedsz abban, hogy más választ kapsz és mégis odalehet őket adni hamarabb... nem szándékosan vagy állatkínzó de ezekkel a kölykökkel olyan kutyáktól veszed el az esélyt akik menhelyek sínylődnek az olyan felelőtlen emberek miatt mint te magad.

De ha már megszülettek akkor felelős vagy értük, fizikai és érzelmi fejlődésükért, azért, hogy megfelelően legyenek táplálva és foglalkozva velük...

A chip KÖTELEZŐ törvény van rá és már bírságot is kiszabnak elsősorban az eladóra de ha azt nem találják akkor a vevőre is szabhatják.

HA nincs lehetőség tápot adni akkor reggelire a kicsinek kitűnő a túró- tejföl -tojássárgája összeállítás egy kis mézzel. Ebédre és vacsorára 2/3 hús 1/3 körettel ami rizs vagy tészta. A krumplit nem tudja megemészteni. ( a kukoricát és az árpagyöngyöt sem). Kenyeret kaphat.


A tojásnak csak a sárgáját lehet nyersen adni, a fehérjét meg kell sütni. Ehet alma és répa reszeléket, különböző zöldségeket és gyümölcsöket (citrusfélét nem), aztán még lehet adni halat és húsokat. Levesek amik vízzel vannak hígítva, de simán kaphat forró vízben áztatott leveskockát is. Mértékkel kaphat sajtot, túrót, joghurtot.

2011. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%
Minek kellett megtartani őket??? Nincs millió egy keverék alom?? Megtartottátok őket, most meg 4 hetesen felnőtt tápot esznek és máris el akarjátok paterolni őket a háztól.... Mit gondoltok, mi lesz így a sorsuk?? És mi lesz a sorsa azoknak az almoknak, akik a jövőben fognak nálatok megszületni, álhumánumból és mert nem tudtok a szukára vigyázni???
2011. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%
Akkortól lehet őket elválasztani, amikor már nincs szükségük az anyjukra. Ez általában 6-8 hetes kor körül van, sokak szerint 6 hetesen még nem szabad, de tapasztalatból mondom, hogy nem a számok számítanak. Van amelyik 6 hetesen is elég érett, van amelyiknek 8 kell, ezt neked kéne látnod. Ha nem vagy tapasztalt, akkor inkább várd meg a 8 hetet.
2011. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

15:10-es,sajnos sok helyen,főleg falvakban,magasról tojnak a chipre és az ehhez hasonló...dolgokra.Itt az a lényeg,hogy minél előbb el lehessen passzolni a "dögöket".Olyan,hogy ivartalanítás? A képedbe röhögnek! Az,hogy egy lelkiismeretes gazdi egy faluból szerez magának kutyát,csak azt mutatja,hogy megmentett egy életet. Majdnem olyan,mintha menhelyről hozta volna. (az én kutyám is így került hozzám,a testvérei közül már egy sincs életben,most 4 éves és makk egészségs)Jah,és nincs ivartalanítva,nincs chipje,évente csak a kötelező oltásnál találkozik állatorvossal,és még sincs semmi baja.Na,lényeg hogy hagyjuk a kérdező b*szogatását,és válaszoljunk a kérdésre.nem tehet róla,hogy kölykök születtek,és felesleges azon okoskodni,hogy mi lett volna ha...

2.voltam

PEACE :D

2011. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Csakhogy az ivartalanítás is elég költséges... Ahogy vemhes lett elgondolkoztunk rajta, hogy az ellés után ivartalaníttatva lesz (ez volt az első ellése). Mindent megteszünk azért is, hogy ne legyen több. És nem, nem reménykedek abban, hogy elvihetőek, mert én imádom őket és nagyon nehezen fogok megválni tőlük. Pontosan ezért akartam tudni, hogy SZABAD-E, hogy azt tudjam nekik adni amire szükségük van. Hidd el, az ismerőseim akiknek kell kutya nem mentek volna el menhelyre kutyáért. Nekünk se direkt lett kutyánk, mi is úgy fogadtuk be, hogy életben maradhasson.

Nagyon a saját világodban élhetsz, hogy engem olyan elvetemült embernek tartasz. Odavagyok az állatokért, főleg a kutyákért, és akármennyit papolsz itt nekem én nem fogom magam rossz embernek érezni. Akkor se, ha nem menhelyről való a kutyám, és akkor se, ha nem ivartalaníttattam. Naponta 5x etetem a kicsiket, nőnek mint a gomba, egészségesek és játékosak.

A chip miatt szerintem elég sok embert meg lehetne büntetni. Eladónak meg nem mondanám magam, mert pénzt nem kérek értük… De mindegy, a kérdésem nem erről szólt. A tanácsokat köszönöm…

2011. ápr. 10. 15:25
 18/24 A kérdező kommentje:

13:20

Azért tartottuk meg őket, mert nem vagyunk köcsög állatkínzók, és rohadtul nincs hozzá gyomrunk hogy kiskutyákat nyírjunk ki. Igen, mi elvetemült állatok vagyunk, mert 5 hetesen pár napja esznek tejbe áztatott tápot IS… Mi lesz a sorsuk? Hát ez a gazdájuktól függ, valószínűleg felnőnek és normális életük lesz… Mint említettem nem valószínű, hogy lesz több is, a kerítést kijavítottuk ahol esetleg kimehetett. És ásd el magad hogy előre ítélsz, mert nem ismersz se engem, se a családomat. Igen biztosan sokkal humánusabb megoldás lett volna kinyírni őket. És végül is engem kell leoltani aki ellátja a kutyákat. Idióta…

2011. ápr. 10. 15:31
 19/24 A kérdező kommentje:
És arra megkérek mindenkit, hogyha én emberi hangnemben és előítéletek nélkül tudok válaszolni akkor ti is tegyétek ezt meg. A kutyáknak akarom a legjobbat és az ő érdekeiket szemelőtt tartva válaszoljatok. Ők már megszülettek és itt vannak, nem érdekel hogy mi lett volna ha... Ez történt és kész.
2011. ápr. 10. 15:35
 20/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem, te nem érzed magad rosszul. Az az állatvédő fogja majd magát rosszul érezni, aki nem tudja majd a sintértelepről vagy az út széléről őket vagy az utódaikat megmenteni, mert nincs hely és nincs pénz.... Ha havonta félretesztek kb. 6 hónapig 2-3 ezer forintot, akkor egy akciós ivartalanítás ára biztosan összejön. Remélem, tényleg ivartalanítani fogjátok...
2011. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!