Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem ki belőle a...

Hogy neveljem ki belőle a dominanciát? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Nagyon domináns, járunk kutyasuliba és ha ott van egy csoportos séta, póráz nélkül szájkosárba akkor mindig megtámadja valamelyik kant.

Nagyon nehezen lehet szétszedni őket. Eddig azt alkalmaztam, hogy ha összeverekedtek, odamentem leszedtem a kutyámat és lenyomtam a földre. Úgy látszik, hogy nem igazán használ.

Van valami ötletetek? Nagyon örülnék neki! Szóljatok ha kihagytam valami lényeges infót:)


2011. ápr. 11. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Talán ha szájkosarat raksz rá, akkor nem nagyon tud verekedni, vagy esetleg Haltival próbálod szabályzni. De ez csak tipp, nem biztos hogy van értelme
2011. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
talán ha az állatorvos ivartalanítja akkor sem lesz oylan agresszív és nem lesznek nem kívánt kiskutyák sem.
2011. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Falkavezérségi szabályok betartása.

Nem Te vagy a falkavezér ( a leírásod szerint)!

Ha nem tudod átvenni a falkavezérséget akkor segítek csak kérdezz mert az hosszú lenne most leírni.



Ha látod hogy megindul (verekedni akar) (megfeszül a teste, feszesen bámulja a célpontos füleit hegyezi feláll a szőr a hátán stb...) zökkentsd ki!

Ha már kizökkent tereld el a figyelmét! Ez lehet az hogy leülteted +jutifaklat....

Ha már meg van a baj (és a verekedés) BÜNTETÉS! Ne üsd meg a kutyát mert az csak agressziót szül de határozottan üvölts rá és semmi simogatás pár napig semmi plusz még első este ha haza értek még kaját se kell kapnia egyszerűen a táljából eszel vmit és leteszed elé az üres tálat.

Következetesség , határozottság, határok, korlátok, szabályok.

Mozgás fegyelem szeretet :D

+ még ajánlanám az ivartalanítást az lehet hogy megoldaná egy mértékben a problémát!


Ha kutyaiskolába jársz ott miért nem kérsz tanácsot???

2011. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*jutifalat de csak akkor add neki oda ha leül + lenyugodott!!!!
2011. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A dominancia egy veleszületett tulajdonság, nem lehet és nem is kell "kinevelni", de tudni kell kezelni! Lehet domináns úgy is egy kutya, hogy nem verekszik minden szembejövő fajtársával. Az meg végképp tűrhetetlen, hogy lényegében egy falkán belül is megtámad más kutyákat. Komoly rangsor probléma van nálatok. Ha ezt rendbeteszed, akkor kétféleképp is javulni fog a helyzet. Egyrészt nem fog odamenni balhézni más kutyákhoz, másrészt sokkal magasabbra tolódik az ingerküszöbe abban az esetben is, ha mondjuk őt provokálják. Ha pedig mégis összezördülnének, akkor még idejében le tudod tiltani a nem kívánt viselkedést. Persze meg kell tanulnod értelmezni a kutyák apróbb jelzéseit ahhoz, hogy még a balhé kialakulása előtt közbe tudj lépni. Mi is szoktunk a kutyaiskolával sétálni, csak mi szájkosár nélkül, és akkor sincs gond, ha új kutya van a csapatban. Csak azon múlik a dolog, hogy a gazdi mennyire tud erős vezetői minőségben megjelenni a kutyája előtt. Nekem is domináns kutyám van, úgyhogy részben átérzem a problémádat, habár az enyém sosem volt ilyen agresszív.


Az ivartalanítást én is javaslom, habár ez az én szememben nem megoldás, inkább a probléma szőnyeg alá söprése és nem is biztos, hogy önmagában elég.

2011. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha összeverekedik a másik kutyával, akkor nem lenyomni kell, hanem el kell zavarni, ki kell zárni a falkából. Teljes figyelemmegvonás és aznap nincs kaja. Mondjuk egy kutyaiskolában illene az oktatóknak kezelni tudni az ilyen helyzeteket.
2011. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Na nekem ugyanez a gondom a 2-kgos kutyámmal!!Nekem is tanácsolták a kutyasulit,ja és persze tanácsok helyett jól le is hurrogtak!!De mégis egy akkora kutyát mint egy macska,hogy vigyek kuttyasuliba ekkora kutyák közé?!Kap egy fülest egy tappancsal....és eltörik a gerince!
2011. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmi baja sem lesz a csöppségednek a kutyasuliban. A mi csoportunkban volt yorki, beagle, boxer, németjuhász, malamut, sarplaninac, leonbergi. A kicsi kutyáknak is meg kell tanulniuk viselkedni a nagyobbak társaságában és a nagyobbaknak is meg kell tanulniuk vigyázni a kicsikre. Van olyan iskola, ahol külön indítanak kisebb és nagyobb kutyáknak is csoportot, de egy idő után ott is összeismertetik egymással őket.
2011. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyasuliban egyszerre két kistestű csoport is indul. Az egyikben általában csivik, pincsik, spánielek, bichonok vannak főleg, a másikban meg a kis terrierek, tacsik, ilyesmik. Semmi baja nem lesz a kistestű kutyának sem a kutyasuliban.


Ha a te sulidban ilyen helyzetben nem segít az oktató kedves kérdező, akkor menj olyan suliba, ahol póráz nélkül zajlik az oktatás, és nem arról szól, hogy kell a fojtóval a földre rántani a kutyát fektetésnél, hanem arról, hogy hogyan kezeld a szabadon rohangáló kutyád viselkedését.

2011. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mona!

És hogy tudnám átvenni a falkavezérségi szerepet?

Azt hittem én vagyok a falkavezér, hallgat rám, megcsinálja amit mondok, behíváskor azonnal jön, tőlem kapja a kaját, én sétáltatom stb.

Le tudnád írni, hogy akkor mit csináljak?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. ápr. 12. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!