Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne nekem az...

Milyen fajta lenne nekem az ideális?

Figyelt kérdés
Kertes házba benti kutyának. Mozgékony, barátságos fajtát szeretnék, aki mindenhová kísérne csak együtt mennénk kirándulni is. Reggel jönne velem futni, délután frizbiznénk, meg trükköket tanulnánk, meg engedelmességiznénk talán versenyszerűen is(nem gond ha nem a legkönnyebben tanítható fajta). Hétvégén túrázni mennénk. Nagy vagy közepes testű kutyára gondoltam.
2011. ápr. 12. 16:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

az nem nagytestű kutya, meg gyakran meghülyül.

Én inkább boxert ajánlanék vagy dobermannt.

2011. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Border collie!!!
2011. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem Collie-m van!!Bent tartom, reggel jön futni stb...

Ha akarsz írj nyugodtan privit !:):):D

2011. ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
szerintem egy beagle kiskutya a nekedvaló! Kertben is tartható imád futni frizbizni is!
2011. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A spániel is tökéletesen megfelel az elvárásaidnak. Volt már spánielem, örökmozgó, felnőtt korában is játékos, imádja a labdát, frizbit, szeret kirándulni, nem fárad el hamar, barátságos, könnyen tanul.

2011. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Erdélyi kopó.
2011. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Erdélyi kopó kép:

[link]


"Jelleme: Egyéniség. Független, vállalkozó szellemű, értelmes és barátságos kutya. Igazi vadász, remek orral és óriási kitartással. A szabadban aktív és mozgékony, a lakásban viszont rendszerint nyugodt és igen kedves. Szellemi érettségét általában 2-3 éves kora körül éri el. Az időjárás viszontagságait jól tűri, és ridegen is tartható, feltéve, hogy ott elegendő kapcsolata van az emberekkel, és sok mozgási lehetőséget biztosítanak a számára.


Társas viselkedése: Az erdélyi kopó társaságkedvelő kutya, amely remekül érzi magát más ebek között. Ugyanakkor nem ajánlható nyugodt szívvel macskák, nyulak és más állatok mellé, bár a korán megkezdett szocializáció itt is igen sokat számíthat. Ez a ritka magyar fajta jól kijön a gyerekekkel, az idegenekkel szemben viszont tartózkodó és gyanakvó, de nem agresszív. Csak a legvégső esetben harap, például akkor, ha a család egyik tagja veszélybe kerül."


[link]

2011. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Tudom javasolni a Cane Corsot.


Külsőre kicsi félelmetes, de ha a farkát és fülét is meghagyatod, egész jól el tudod rejteni a bárányok közt.

A fent leírtakat teljes mértékben tudja teljesíteni, és hihetlenül gyorsan tanul.


Sok siker.


Üdv!

2011. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Rottweiler.Szeret mozogni és ha eleget mozog, bent is tartható.
2011. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!