Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg valaki a tapasztalatát...

Meg valaki a tapasztalatát kutyanevelés terén?

Figyelt kérdés
Jövő hétvégén lesz egy majdnem héthetes huskym. Tippeket szeretnék nevelés terén. Az, hogy milyen betegségekre hajlamos, azzal tisztában vagyok. Csak nevelési tippeket akarok. Ő lesz az első kutyám és igyekszem jól nevelni. Nem akarok semmit sem elrontani.
2011. ápr. 12. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

első tippem...maradjon az anyjával 8 hétig... ez a jó idegrendszer alapja, egy 8 hetes kor előtt elválasztott kutya nagyon sok neveléssel lesz olyan mint a társai... mondjuk én 12 hétre esküszöm de ezt nem is merem ajánlani...

alapirodalom:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondolsz? :)

Arra mondjuk, hogy hogy tanítsd meg ülni, feküdni, vagy ilyenek, vagy olyanokra, hogy ne rágja a cipőt (ez csak példa)? Mert először szerintem ki kell majd ismerned a kutyát, és érzésből nevelni. Szerintem nem lesz gondod :)

2011. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy megvannak az oltásai irány a kutyaovi.

elsőkutyád, sokat kell tanulnod és ott van kitől.

2011. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan arra gondolok, amit a második válaszoló mondott. Megtanít ülni, feküdni, hallgatni a nevére és egyéb. Még tapasztalatlan vagyok ebben.
2011. ápr. 12. 21:41
 5/8 Zsófi-93 ***** válasza:
Én is a kutyaiskolát javasolnám, főleg ehhez a fajtához:) elég dominánsak tudnak lenni
2011. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen még kutyaovi aztán mehet a kutyasuli.

a fontos az az hogy TE legyél a főnök. még kicsi a kutya nem rontottál el szerintem szinte semmit se de ne hagyd hogy a kutya lúzerként nézzen rád, nézzen rád úgy hogy a FŐNÖK. Pl egyél előbb te, lássa, ha odajön nyugodtan kergesd el aztán ha befejezted adj neki, ez egy jó módszer hiszen megérti rögtön miről van szó. Mindenképp jól jön a kutyaiskola.

2011. ápr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Husky első kutyának nem éppen szerencsés választás. Roppant öntörvényűek, makacsak, saját döntésekkel.

Éppen ezért nehezen is tanítható (pl. egy juhász kutyához képest, mindenképp).


A trükköket ugyan leírhatjuk, hogyan tanítanak általában kutyákat, de a legjobb szerintem is az lenne, ha oviba és később suliba járnál vele, mert sok gondod lesz vele első kutyásként.


Ebből ötletelhetsz:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy az egyben ezt keresed: [link] Kutyanevelési tippek!
2012. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!