Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt bernáthegyi gazdik,...

Vannak itt bernáthegyi gazdik, vagy akik ismerik a fajtát?

Figyelt kérdés
Naponta hányszor eteted? Hogy jön ki más kutyákkal? Mennyit foglalkozol a szőrével? Mikorra éri el a kifejlett méretet? Mennyit alszik naponta? Hogy viseli ha délelött szabadon van, de délelött csak kutyákkal van, mert nekem suli van? Mennyire okos, mennyire tanytható gyorsan? Mi a leggyakoribb betegsége? Milyen kutyatáppal eteted? Mekkora a hutyaháza? A nyarat hogy viseli? Naponta hányszor sétálsz vele? Az utcán a kutyákra, emberekre hogy reagál? Mennyi idő alatt és mivel fárasztható ki? A tieteket hogy hívják? köszii.(:
2011. ápr. 14. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Te vezeted, a fórum kérdési top listát...xd
2011. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Láttam már egy pár kérdésed,mennyire érdekel a fajta:)Bár nekem nem bernáthegyim van,jó szívvel ajánlom neked,ha ennyi minden érdekel,hívj fel egy tenyésztőt!Biztos,hogy minden kérdésedre kielégítő választ tud adni a fajtával kapcsolatban-hiszen évek óta az adott fajtával foglalkozik!

2011. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Bernáthegyi egy nagyon kedves fajta, de tud persze kemény is lenni! Persze a bernáthegyinél is (úgy mint minden fajtánál) fontos az, hogy jó helyről vedd!! A táptól sok minden függ..ha jól tudom, akkor például egy jó minőségű tápból elég kevesebbet adni...

Az nem feltétlenül igaz, hogy a bernáthegyi lusta fajta! Igenis szeretnek ők is rohangálni meg minden, de persze azért előbb kifulladnak..főleg ilyenkor nyáron! ha hozzá hasonló kaliberű kutyákkal van együtt, akkor a két nagy, lustább kutya istenien elvan egymással, hiszen ugyanabban a "tempóban", mentalitással tudnak játszani!

A fésüléssel kapcsolatban, pedig szerinem elég egy héten egyszer-kétszer kifésülni, de célszerű egy kutyakozmetikushoz is elvinni, aki a legjobb fésűkkel rendesen kitudja fésülni, meg egyéb "eszközökkel" esetleg csinosítgatni a kutyát! mindenestre most fontos az elhalt szőrszálakat jól kifésülni!!

Nyáron inkább csak kora reggel, meg este kéne sétáltatni!!! télen persze bármikor! nyáron nem fog nagyon mozogni, inkább csak egy árnyékos helyen a nyálát fogja csurgatni..:D

a kiképzéssel kapcsolatban fontos, hogy más kutyák közé vidd, és korán kezd a kiképzését, mert később csak nehezebb lesz a sulya miatt..

Ja és egy bernáthegyit nem olyan nehéz gyorsan kifárasztani...;) :D

A legjobb szerintem ha elmész egy kiállításra és ott beszélgetsz egy-két tenyésztővel, vagy bernáthegyis gazdival, és megkérdezed ők hogy csinálják a dolgokat..meg vegyél egy szakkönyvet :D

ja igen a betegségek...hát mindenesetre szemproblémai lehetnek, meg mivel nagy fajta az izületekre is jobban oda kell figyelni..ami még szomorú, hogy a bernáthegyi nem él olyan túl sok ideig...


Remélem azért tudtam valamit segíteni!

Sok sikert!!

2011. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!