Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét után, hogy segítsek neki?

Műtét után, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Ma egy életmentő műtéte volt a 2 éves tacskó keverékemnek (bélelzáródás miatt). Délután 4-5 körül műtötték. Gondolom az természetes, hogy ilyenkor kába, meg nyüszög és morog. A doki azt mondta ma csak vizet igyon azt is apránként, de nem tudom mikor próbálhatom megitatni, azt olvastam a neten, h amíg nincs teljesen magánál addig ne. Mikor tudom, h már ihat? Jelenleg egy dobozban fekszik, gallér van a nyakán, kapott fájdalom csillapítót is. Holnap vinni kell kontrollra.

Akinek volt már ilyen esete a kutyájával meséljen, hogyan viselte szegényke a műtét utáni napokat!


2011. ápr. 14. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg nem volt ilyen esetem, de ugy gondolog, hogy ha ennyi ideignem iszik azallat, elegge kiszarad. Szoval szerintem mar probalkozhatsz, de nem kell eroskodni.
2011. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
eroltetni* elozo voltam:D
2011. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak az itatáshoz tudok hozzászólni. Mi ébredés után a macska szájával az ujjunkkal kentünk vizet, hogy a szájszárazság miatt ne legyen rossz neki, néhány óra múlva már többet adtunk, de az altatás miatt szegény sokat hányt. Esetleg vizes szivaccsal a száját áttörölheted, ha hagyja.
2011. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Infúziót kapott a műtétkor, és holnap is fog, meg antibiotikumot is. Attól félek, h ha nincs még egészen magánál félre nyelhet.
2011. ápr. 14. 21:36
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudunk a szájához nyúlni mert odakap. Mások nem szokott, csak most hogy az altató hatása még benne van.
2011. ápr. 14. 21:38
 6/17 anonim ***** válasza:

*szájába


Akkor engedtük először inni, amikor dülöngélve, de már járt a lakásban.


Azért csak az ujjunkkal kentünk kicsit az ajkára vizet, mert annyi szétoszlik a szájában, és nem tudja félrenyelni.

2011. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

7főn műtötték a macsekomat sztem hasonló az eset....


nos....én úgy tudom akkor szabad enni és inni adni mikor már az állat kitisztult az altatótól...a szemén is látni...vizet inni kell h ki ne száradjon a kaját apránként főleg h neki bélrendszeri gondja volt...nyüszögés valószínű fájdalom miatt van neki....


a macsek nekem nehezen viseli,főleg pihenget a gallért nem szokta meg 3 nap alatt sem igazán....jobban lesz nyugi:)

2011. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tedd elébe a vizes edényét, amit ismer, de olyan távolságban, hogy ne zavarja a pihenésben. Amikor azt látod, hogy el szeretné érni, akkor már inni szeretne. Akkor már engedni fogja, hogy az ujjaddal megvizezd a száját, le fogja nyalni róla.
2011. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Enni még nem szabad neki pár napig. Arra gondoltam, h van egy ilyen nagyobb fecskendő azzal megpróbálok csepegtetni a szájára , hátha lenyalja.

Tálat most nem tudok oda tenni, mert olyan dobozban van, amiből nem tud kijönni, nehogy ilyen kábán elinduljon.

2011. ápr. 14. 21:59
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddig nem jött be, oda kapott a fecskendő felé is.
2011. ápr. 14. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!