Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét után, hogy segítsek neki?

Műtét után, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Ma egy életmentő műtéte volt a 2 éves tacskó keverékemnek (bélelzáródás miatt). Délután 4-5 körül műtötték. Gondolom az természetes, hogy ilyenkor kába, meg nyüszög és morog. A doki azt mondta ma csak vizet igyon azt is apránként, de nem tudom mikor próbálhatom megitatni, azt olvastam a neten, h amíg nincs teljesen magánál addig ne. Mikor tudom, h már ihat? Jelenleg egy dobozban fekszik, gallér van a nyakán, kapott fájdalom csillapítót is. Holnap vinni kell kontrollra.

Akinek volt már ilyen esete a kutyájával meséljen, hogyan viselte szegényke a műtét utáni napokat!


2011. ápr. 14. 21:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem még várj 1-2 órát ha ennyire tiltakozik ellene még biztos nem "tiszta". Látni fogod rajta ha jobban lesz,akkor próbáld meg,de ez még az éjszaka be fog következni,szóval kelj fel hozzá vagy maradj ébren. Könnyen kiszáradhat,de még nem kell aggódnod hiszen kapott infuziot

Egyébként mivel eteted,hogy bélelzáródást kapott?

2011. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem a táp okozta, hanem megevett valami szőnyeget amit azt se tudom, honnan szedett. Most hagyom pihenni, reggel úgyis már 5kor kelek, de itt vagyok a közelében, itt alszom (ha alszom) szóval ha bármi van megyek egyből hozzá.
2011. ápr. 14. 22:39
 13/17 anonim ***** válasza:
macskán kábán elindult...azt mondták h el is kell....vicces volt de nagyon sajnáltam:) volt sok koppanás
2011. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kb fél 1kor magához tért, fel is állt,(addig csak feküdt szinte úgy ahogy letettük) Sikerült is itatni egy kicsit, bár inkább csak nyalogatta a fecskendő végét, de az is valami. Már visszafeküdt, remélem most alszik kicsit, bár mocorgást hallok. És nekem is sikerült már aludnom vagy fél órát, 10 percekben.
2011. ápr. 15. 00:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk az éjszakán, sikerült itatni, már jön megy, de még csak óvatosan, vigyázunk is rá. 3kor megyünk dokihoz vissza.
2011. ápr. 15. 07:05
 16/17 anonim ***** válasza:
sztem mentek holnap is...az első éjjel én sem sokat aludtam,mondjuk nejünk este volt a műtét:)
2011. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, az biztos, h megyünk szombaton is, sőt még a vasárnap is esélyes, bár ez a kutya állapotától függ. Most jön megy, pisilt 3x is, először nagyon büdös, gyógyszerszegút, aztán egyre enyhébbet, még mindig úgy itatom, mert a gallértól nem fér a tálhoz :(
2011. ápr. 15. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!