Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi egy kutya elonyei ill....

Mi egy kutya elonyei ill. hatranyai?

Figyelt kérdés
Legyszi nyomjatok a valaszokat az elonyokre;) Nagyon kene...meggyozes...ertitek :)
2011. ápr. 15. 17:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Előnyei:

hűséges

igazi társ

jó jelző és házőrző

játékos


Hátrányai:

Ugat

Sétáltatni kell

Kötöttség

2011. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 tetris ***** válasza:
25%

Én a hátrányokat tudnám hatékonyanabban kifejteni.

A kutya: nyáladzik, mindent összeszőröz, naponta többször sétáltatni kell, hangosan ugat akár éjszaka is. Belehempereg más kutya szarába, tüzeléskor összevérezi a lakást. Ha kan, akkor pedig szexidőszakban nem bír magával, megszökik.

Séta után sáros marad a tappancsa, a hasa alja. A koszt viszi szét a lakásba. Foglalkozni kell vele, nem érzi jól magát egyedül. Ha megbetegszik, pénzbe kerül.

Csámcsogva zabál, böfög, fingik, horkol, időnként hány. Bolhás lesz, kullancsos, bélféreg, tetű is előfordulhat. Minden évben oltatni kell, élősködők ellen rendszeresen védekezni.

Nyaraláskor külön meg kell szervezni, hogy mi legyen vele.

Akkor is le kell vinni, ha zuhog az eső, ha északi jeges szél fúj, vagy ha gatyarohasztó a hőség.

Ha valakit megharap, vagy a ruháját összekoszolja, lehet pereskedni, fizetni.

A kutya ugat. Akkor is, ha éppen aludnál. Esetleg ebből a szomszédokkal gubanc lehet.

A legtöbb kutya bundáját rendszeresen ápolni kell, fülét tisztítani, esetleg körmét levágni. Az se a legkedveltebb dolog, amikor a feneke marad szaros, és azt kell megtisztítani.

A legfontosabb: Amikor meghal, akkor te is meghalsz - egy kicsit. Mintha a gyermeked halna meg. Rettenetesen sok gond van a kutyatartással. Ne csak az előnyöket vedd számításba, de a hátrányokat is. Az édes kis cuki kölyökkutya korszak pár hónap alatt elmúlik.

És azt is vedd számításba, hogy a kutyatartás nem olcsó mulatság. Nemcsak az étele kerül sokba, de a kutyasampon, a rágóka, a játékszerei, a bolhairtó nyakörv, a kutyakefe, és az esedékes állatorvosi kiadások is jelentősek lehetnek.

Ha ezeket hosszú távon is vállalod, csak akkor való neked kutya.

2011. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

szerintem nincs hátránya!ha van rá időd!hogy bíztassalak elmondom az én sztorimat,hogy mért is érdemes egy,vagy több kutyulit tartani:

van egy lány palotapincsim,akit rendszeresen viszek sétálni,ami már önmagában is nagy élmény a kutyámnak,igaz kertes házban lakunk,de imád szabadon futkosni.egy szombati napom így telik:

reggel ő ébreszt,kéri a reggelijét...:D

akármerre mászkálok a lakásban folyamatosan a nyomomban van..amikor megyek zuhanyozni,ott ül az ajtóban és várja,hogy kijöjjek.miután megebédelek és persze őt is megetettem,fogom a hámot(amibe már szinte magától beleugrik)és irány a liget...van nálam egy kistáska amiben hordok egy kis tálkár és egy kisüveg vizet,valamint néhány kis játékot.és akkor indulhat a menet:D délután 1 órától akár este 6-7 óráig is kinnt vagyukés nagyon élvezi!és persze én is!olyan eseménydús vele a napom,hogy az valami lehetetlen!ajánlom a kutyát,mert ha bennük nem,akkor kiben bízol?

jah bocsi,h ilyen hosszú lett..:)

2011. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

18:06 vok!

kedves tetris!gondolj csak bele jobban...egy gyermek is pont ilyen!és szerintem az ember sárom időben nem viszi sétálni a kutyáját,csakha nagyon muszáj...nem értek veled egyet...:S

2011. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán értek ezzel egyet! Amiket leírtál az enyhén szólva is szélsőséges!

1: Nem nyáladzik az összes fajta.

2: A legtöbb fajta szőrét nem kell ápolni és kefe sem kell.

3: Nem szakad mindig az eső, tehát nem lesz mindig saras a lába és a hasa, főleg ha nagyméretű kutyáról van szó.

4: Nem hánynak naponta.

5: Egyszerűen csak fegyelmezni és tanítani fog és akkor nem fog ugatni és ráugrálni mindenre.

6: Nem kell havonta orvoshoz vinni a legtöbb fajtát.

7: Ott az ivartalanítás és akkor nem fog meghülyülni párzási időszakban.

8: A lényeg a tanítás, a mozgás, a szeretet és a szocializáció.

2011. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat...meg johetnek ha gondoljatok :) Es ha mondjuk egy golden retrieverre gondolnek amugy?
2011. ápr. 15. 18:21
 7/28 anonim ***** válasza:
45%

Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy kit is kellene meggyőzni? Téged vagy a szüleidet? Ha téged kell, akkor inkább ne válassz egy kutyát sem. Ha a szüleidet szintén ugyanez a helyzet. A kutya az nem egy emberé, hanem a családé, főleg egy golden retriever. Ha a többiek nem akarják legalább annyira a kutyát, mint te, akkor ne hisztizzél a a szüleidnek, mert a kutyának lesz a legrosszabb. Nincs annál rosszabb, mint amikor a kutya csak egy valakivel van kapcsolatban, mindenki más rá se bagózik. Inkább várd meg míg saját kereseted lesz (és saját házad vagy lakásod), és majd akkor eldöntheted akarsz-e és tudsz-e eltartani még egy családtagot.

Tízezrek úsznak el havonta csak a kutya miatt, ki fogja azt fizetni, ha neked nincs rendszeres kereseted?

Arról nem is beszélve, hogy ha a kutyával történik valami, ki tudod fizetni az orvosi költségeket?

Ha nem, kifogja azt megtenni?

2011. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
Ha pl kertes hazban laksz akkor inkabb elonyos, engem mindig felvidit ha meglatom milyen felhotlen az elete az enyemmel ellentetben. Ebben az esetben akar tobb napra is magara hagyhatod, mig ha benti kutya akkor az joval tobb idobe es kotottsegbe kerul, setaltatni is kell,gyakrabban takaritan, fesulni, es meglehetosen allando figyelmet kovetel.
2011. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:16


Minden kutya szőrét kell ápolni, nem úgy működik, hogy a rövid szőrűt hagyod ahogy van, főleg ha lakásban tartod, akkor nem szőrözhet össze mindent, mikor vedlik!


Tetrissel nem nagyon értek egyet, de abban igaza van, hogy igenis vannak hátrányok, és azokat is figyelembe kell venni. Ha pedig itt GyK-n kérdezi meg valaki az előnyöket, annak nem való kutya. Az ilyenből lesznek később azok, akik kiírják a "3 éves a kutyám, nem oltottam be, lehet, hogy veszett. Mit tegyek?" meg a "Hol tudom fedeztetni a kutyámat?" fajta kérdéseket.

2011. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Azzal én is tisztában vagyok, hogy vannak hátrányai és, hogy valamennyire minden fajtának ápolni kell a szőrét csak azzal nem értek egyet, hogy ilyen szélsőségesen írta le a hátrányokat, mintha minden nap csak a gond lenne velük.
2011. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!