Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van Westie-je, vagy...

Akinek van Westie-je, vagy volt, az tudna írni, hogy mennyire kényes/okos kutya? Mik az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szomszédomnak ilyen fajta kutyája van. Én elneveztem kényeskének!Kis öntörvényű kutyus, egyébként nagyon barátságos, amikor kiszökik a gazdija nem tudja befogni, de én igen. Nekem is van kutyusom, és ég és föld a két kutya természete. Bár az enyém puli, de sokkal hízelgősebb, mint a westi. Imádom amikor a szomszéd lenyíratja, fazonra. Olyan nagy szemei vannak, és amikor rámnéz és magyarázok neki jobbra-balra tekergeti a fejét. gazdától is függ, milyen kutyus válik belőle. A macskákat nagyon szereti az biztos, kergetni, meg rájuk ilyeszteni.
2010. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem Westim van, és imádom. Az egyetlen hibája, amivel nagyon megszenvedtem vele,h. 1éves koráig mindig lelépett, ha nyitva volt a kapu (kocsibeállás...stb.). Rohantam utána a fél falun át, mire sikerült megfogni,m. ilyenkor hiába szóltam neki, hátranézett és vagányan futott tovább. Pedig amúgy okos, értelmes, de ezt annyira élvezte,h. azt hittem sosem szokik le róla. Most 2 éves, és már nincs ilyen gond. A macsuszokat viszont tényleg sakkban tartja.:) Sztem jó dötés, ha westit választasz. Nagyon ragaszkodó.
2010. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jaj de jó! ezek szerint elbír a macskákkal :D csak mert aggódtam, hogy sok nálunk a macska, és inkább azok fogják szegénykét megfélemlíteni... és azt nem tudod, hogy mennyire sikerült a szomszédodnak megtanítani szobatisztaságra, vagy ilyesmire? bár ahogy így leírtad, nem nagyon törődhet a kutyával, ha neked jobban szót fogad, mint neki... :( amúgy tényleg cuki szemei vannak :) ezért is szeretnék ilyen kutyust, csak ha sok a gond vele, akkor azért inkább jobban meggondolom a dolgot :)
2010. márc. 31. 10:36
 4/8 A kérdező kommentje:
jajj de jó! nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2010. márc. 31. 10:37
 5/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem kan westi kutyám van és mivel terrier szerintem egyáltalán nem egy kényes kutya, simán neki megy a nála jóval nagyobb kutyának is (ami persze nem minden esetben jó), de nagyon okos és tanulékony kutya. Csak szeret jelölgetni, néha még a lakásba is! Nekünk a szomszédunknak volt egy macskája aki nagyobb volt a kutyámnál és simán elbánt vele!!! :) Viszont egyszer egy beteg kiscica valahogy hozzánk keveredett és nem tudott lábra állni (túl magasból esett) azt nem bántotta a kutyánk, csak addig ugatott míg észre nem vettük a cicát! egy szó mint száz nagyon könnyen tanulnak (még idősebb korukban is) és nagyon szófogadó ragaszkodó kutyák! Ha macska bajod van tökéletes választás!!!!!!!

2010. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt:) 15 évig élt. Önfejű, de barátságos és szerető kutya. Hisztizni is tud ha valami nem úgy van, ahogy akarja, nagyon nagy a pofája, ha vele vagy:D de egyedül már meg se nyikkan :P Én imádom őket, legjobbfej kutyák a világon :)
2010. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem kislány kutyusom van.

Abszolút nem kényes, bár néha ahogy játszik és közben billegteti a fejecskéjét jobbra balra, az vmi hihetetlen édes:D :)

nagyon okos.

3 perc alatt megtanult ülni, feküdni is ennyi, a pacsi 1 perc volt, a marad 5 , most épp a "lábhoz"t gyakoroljuk és h ne egyen meg semmit a földről. Makacs kutyus, de ha ütés nélkül és szeretettel neveli a gazdi, szót fogad!

Tegnap is lent voltunk vagy 5-6 kutyással, csak az én kislány kutyusom figyelte minden szavam, a többi kutya nagyjából le se sz**ta a gazdiját:D

kivéve egyet még:)na mindegy.

előnye még, h öntisztító a szőre, ha sáros is lesz, megszárítom kikefélem és csodaszép.

nem babusgatni való kutya, de az enyém reggel és este szereti ha foglalkozunk vele, a fésülést pedig egyszerűen imádja!:)

türelmes, és ha vmi nem tetszik neki, az a szájállás:D hát meg tudnám falni:) szóval csak bátran:)ha bármi kérdésed van írd még meg.

2010. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A második válaszoló vagyok. Nekem is lány kutyusom van, és nagyon hamar lett szobatiszta. Szóval emiatt se aggódj, csak biztosíts neki lehetőséget (eleinte minél gyakrabban), h. a szabadban elvégezhesse a dolgát.
2010. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!